פיקוד העורף התרעה במרחב

לשווק מלון כהתגשמות החלומות

כשאנו משווקים חופשה עלינו לחשוב מה קהל היעד שלנו היה באמת באמת רוצה

ג'קי סויקיס 25/05/11 12:25 

האם שאלתם את עצמכם פעם מה הסוד הרגשי שגורם לנו לקנות מוצר מסוים במקום מוצר אחר?
למה אנחנו מרגישים טוב יותר כשאנו רוכשים לעצמנו מוצר מסוים? מה בעצם הקשר בין הזהות העצמית או הדימוי שלנו לבין מוצר כזה או אחר?
במקרים רבים מדובר בעצם במימוש הפנטזיה שלנו. לדוגמא אם אנחנו רואים בטלוויזיה דמות של אישה יפהפייה שרצה בשדות בקלילות והנאה בבגדי ספורט מסוימים, אנחנו עשויים לרכוש עבורנו את הבגדים של אותו מותג אופנה גם אין אנו מתכוונים אפילו לרוץ בשנתיים הקרובות. יחד עם זאת, במוחנו נוצר קישור בין הנאה, ריצה , יופי ובגד מסוים ואנו מצפים גם אם באורח בלתי מודע, לחוש יפים וליהנות כשאנו לובשים את הבגד שלבשה הדוגמנית.
אנשי שיווק בכל תחום יודעים לשווק מוצר כהתגלמות של חלום. כדרך המושלמת ביותר עבור הצרכנים להרגיש את עצמם אחרת ולחוש עצמם כמפונקים, כמי שמגיע להם להרגיש טוב.
הדבר נכון לקמפיין המוכר קפסולות קפה משובח של מכונות קפה מקצועיות למנהלי חברות ומשרדים שמעדיפים לראות את העובדים שלהם נמרצים, מרוצים וערניים כמו בסרטון התדמית של חברת הקפה וימהרו לרכוש אותן. והדבר נכון גם לכל מי שמחפש עבור עצמו, או עבור משפחתו, חופשה בתוך אחד מאותם מלונות בארץ שמציעים עבור כולנו את החלום שאנחנו למען האמת נסיכים אמיתיים ולו ליום אחד...
אז איך בונים דימוי מתאים? קודם כל בודקים מהו באמת קהל היעד המתאים. מלון בוטיק לא מתאים למשפחה מרובת ילדים שמחפשת דיל זול. מלון של וילות משפחתיות אינו מתאים לזוג רומנטי שמחפש שלווה ואינטימיות בטבע ושבעיקר יוכל לשכוח מהכול וליהנות מהפרטיות המוחלטת שמלון קטן ושקט יכול להציע.
כשאנו משווקים חופשה עלינו לחשוב מה קהל היעד שלנו היה באמת באמת רוצה. אם הוא היה רוצה דממה או אקשן. פעילות אתגרית כמו טיולי טרקטורונים, סנפלינג, רכיבה על סוסים, טיולי אופניים או ג'יפים או שהוא קהל שקט יותר שרוצה לנוח בחדר מפואר וליהנות מאינטימיות רומנטית עם בן או בת הזוג. לכל אחד מאיתנו יש חלום בלב בהקשר הזה וכל מה שעל המשווק לעשות זה לתרגם את הפנטזיה לתמונות, מילים שיווקיות ואווירה נתאימה שתגרום לצרכן שלו את התחושה שהוא הגיע למקום המתאים לו במיוחד בתנאים נוחים גם מבחינת תשלום, וגם מבחינת נוף ועיצוב כללי.
חופשה היא הזדמנות לשנות, לשבור שגרה אפורה, לצאת מחוקי המשחק הרגילים ובאמת להבקיע לעצמנו דרך אל מרחב חדש של חופש והרפיה, הנאה ושמחה. תפקידם של המשווקים הוא לדעת לקלוע ולהתאים בין השאיפה שלנו והצרכים הייחודיים לנו לבין המלון או החופשה המתאימה ולקשור בינינו ככה שאנחנו נרגיש שהגשמנו חלום ונהיה כה מרוצים עד שנחזר להגשימו שוב ושוב ובין לבין נחלום עליו בערגה.