פיקוד העורף התרעה במרחב

מתכונים ברשת

בלוגים רבים העוסקים בקולינריה ובמתכונים כבשו את הרשת בסערה

ג'קי סויקיס 15/05/11 09:32ביקורות על מסעדות, מתכונים, סיפורים על אוכל וקולינריה, כל אלה היו בעבר מנת חלקם של עיתונאים או כמה אנשי מפתח בתעשיית המסעדנות בארץ. אולם עם כניסת שגעון הבלוגים לחיינו, בו כל אחד מביע דעתו על נושאים חברתיים, פוליטיים, תרבותיים וכו', כבשו את הרשת בסערה בלוגים רבים העוסקים בקולינריה ומציעים הצצה למטבחים ביתיים, למתכונים עממיים, ולחיי האוכל שהתפתחו בישראל בשנים האחרונות.

 

בעבר, העולם הקולינרי בישראל היה מצומצם מאוד. מספר קטן של מסעדות, ז'אנרים מועטים של בישול, מספר קטן של טבחים, מרביתם עובדים במטבחים מוסדיים וזה הכל. גם לאוכל עצמו לא היה טעם מעניין במיוחד. פחדנו מחומרי גלם רחוקים, אולי בגלל השמירה על הכשרות, אולי בגלל הניסיון למצוא לנו ציביון משלנו. נמנענו מניסיונות חדשים, ומי שראה בעצמו חובב קולינריה היה צריך כרטיס טיסה כדי להתרשם מטעמי העולם הגדול.

 

לא עברו שנים רבות והתרבות הקולינרית בארץ התפתחה פלאים. מסעדות רבות ומגוונות נפתחו בכל רחבי הארץ. מספר התלמידים בבתי הספר לבישול הלך וגדל, מספר בתי הספר לבישול גדל גם כן. חומרי גלם חדשים נכנסו בשערינו, יקבים רבים נפתחו, בתי בד, מעדניות, קונדיטוריות ומה לא. גם פתיחתו של ערוץ האוכל הביא רבים מאיתנו לגלות כי אנו אוהבים את התחום וגרם לנו להיכנס למטבח ולבשל.

 

חלקנו מסתפקים בבישול לבני המשפחה, ביקור במסעדות וצפייה בתכניות בישול. אך רבים הופכים את התחביב לעיסוק של ממש ומבלים שעות רבות בהכנה של מנות, צילום, כתיבה של מתכונים ועיצוב בלוגים לתפארת המביאים לכל אחד מאיתנו את הניחוחות עד הסלון. טירוף הבלוגים מאפשר לכל טבח חובב להפוך לכתב אוכל חובב או לצלם אוכל נלהב. גם אם מדובר בתמונה פשוטה של סלסלת פירות, בתאורה הנכונה עשויה התמונה להפוך לאמנות של ממש.

 

בנוסף לאמנים החדשים, צצו כפטריות אחרי הגשם גם מבקרי מסעדות ומוצרים המטיחים את דעתם בלי לחשוב פעמיים. בלוגים אלה מאפשרים ללקוח הפוטנציאלי לקבל דעות אובייקטיביות על טיב המוצר או המסעדה בה הם הולכים לבקר. אפשר להיות בטוחים שמדובר בדעה של לקוח פשוט שביקר במסעדה ולסמוך על דעתו. המוצרים עליהם מועברת ביקורת יכולים להיות דגני בוקר חדשים של חברה גדולה ועד מכשירי חשמל למטבח כמו מכונות קפה או מעבדי מזון.

 

בלוגרים מעטים הפכו את התחביב למקצוע, על ידי יצירה וניהול של בלוג איכותי ומצליח סחפו אחריהם קהל מעריצים נאמן המבקר בבלוג מדי יום. מספר הכניסות לבלוגים מסויימים כל כך גבוהות עד כי הבלוגרים מצליחים להרוויח כמה שקלים בסוף החודש, רק על ידי עשיית הדבר האהוב עליהם.

 

אם גם אתם אוהבים אוכל, לבשל ולאכול, נותנים לכולם מתכונים ונהנים לכתוב קצת יותר מהאדם הממוצע גם לכם יש אפשרות לפתוח בלוג במאמץ קטן. בידקו כיצד פותחים בלוג חדש, והתחילו לבשל