פיקוד העורף התרעה במרחב

מרכזיות ומרכזיות לעסקים

מרכזיות לעסקים יהפכו את כל נושא ההתקשרות בעסק שלכם לנעים ונוח יותר

ג'קי סויקיס 15/05/11 09:21 

ככל שהעסק שלכם גדול יותר, כך סביר להניח שהוא כולל מספר גדול יותר של אנשים – בין אם עובדים ובין אם לקוחות. התקשורת בין כל האנשים האלו תהיה מסובכת למדי אם לא תהיה דרך לארגן ולנתב אותה. לשם כך קיימות מרכזיות. מרכזיות לעסקים יהפכו את כל נושא ההתקשרות בעסק שלכם לנעים ונוח יותר גם עבורכם וגם עבור לקוחותיכם.
המרכזיות הקיימות בשוק הן מסוגים שונים, המותאמות לצרכי העסקים השונים. הקטגוריות העיקריות הן מרכזיות מבוססות רשת ומבוססות טלפון. המרכזיות המבוססות על טלפון הן נפוצות יותר. מדובר במרכזיות שינתבו את השיחות המגיעות לעסק באופן שהמתקשר יוכל להגיע בדיוק לשלוחת האדם שהוא רוצה לדבר איתו. מדובר גם בשיחות הנכנסות על ידי לקוחות וגם בשיחות פנימיות, בין העובדים השונים בעסק. במידה ולעסק שלכם יש מספר סניפים או משרדים, המרכזיה תאפשר קישור ישיר של המתקשר למקום המתאים מבלי שיצטרך להתקשר שוב למספר אחר.
מרכזיות לעסקים המבוססות על הרשת הן למעשה נתביות שיחה שנמצאות על רשת האינטרנט, והשיחות עצמן מתנהלות דרך הרשת. המתקשר יוכל אומנם להתקשר מטלפון רגיל, אבל השיחה תיקלט בעסק דרך האינטרנט ותבוצע בפועל דרך האינטרנט ולא דרך הטלפון. יתרון משמעותי של אופציה זו היא ששיחות המבוצעות בתוך הרשת הן ללא תשלום. הדבר מתאים במיוחד למי שהעסק שלו כולל שיחות פנימיות רבות, בין עובדי או סניפי העסק משום שמדובר בחיסכון כלכלי משמעותי. גם עסקים שמנהלים שיחות רבות לחו"ל יכולים למצוא שיטה זו כעדיפה, במידה והשיחות מתנהלות עם גורמים שגם בבעלותם מרכזיה מבוססת רשת. בניגוד למרכזיות מבוססות טלפון, אלה המבוססות על הרשת מתאימות גם לשימוש פרטי ולא רק לשימוש עסקי, בשל יתרונות החיסכון הכלכלי שלהן.
שתי שיטות ניתוב השיחות שהוזכרו לעיל מציעות מגוון אפשרויות נלוות שעשויות לשרת את העסק. להלן דוגמאות לשירותים נלווים שכאלו:
·         מוזיקת המתנה שתנעים את זמנם של המתקשרים בזמן שהם ממתינים לתשובה.
·         הקלטה של הודעות מסויימות שיושמעו אף הן בזמן שהמתקשר ממתין, כמו למשל אינפורמציה על העסק, שעות פעילות, הפנייה לאתר האינטרנט וכדומה.
·         שירותים מתוחכמים יותר המחשבים זמן המתנה ממוצע עד לקבלת מענה או כאלה המיידעים את המתקשר על מיקומו בתור.
·         חלק מהמרכזיות מאפשרות ביצוע אוטומטי של פעולות שונות ללא מענה אנושי, כגון תשלומים דרך מענה אוטומטי או קבלת מידע מסוגים שונים.
·         המרכזיות מאפשרות השארת הודעה קולית לאדם מסויים מתוך העסק, מבלי הצורך לחייג מספר טלפון ספציפי. נתב השיחות יעביר את המתקשר ישירות לשלוחה המתאימה ויאפשר השארת הודעה קולית אישית.

אז איך מחליטים מה לבחור לעסק? חשבו על הרגלי התקשורת של העסק שלכם, על השיטה שתהיה יעילה ונוחה במיוחד בשבילכם ובעיקר על מה יהיה חסכוני ביותר עבורכם. ברגע שכל הנתונים יהיו מולכם, תדעו במה לבחור