פיקוד העורף התרעה במרחב

מיתוג דרך רשתות חברתיות

פוטנציאל הרווח הקיים במיתוג דרך הרשתות החברתיות הוא אדיר

ג'קי סויקיס 12/05/11 06:36אפשר להתלונן בלי סוף על המציאות החדשה של עולם המחשבים, אשר הרשתות החברתיות תופסות בה מקום של כבוד. אפשר לטעון שהילדים של היום כבר לא משחקים בחוץ, לספר שאין כבר פרטיות וכולם יודעים על כולם הכל, לציין שהפייסבוק גורם לזוגות להיפרד, שהטוויטר מונע מאנשים לעשות את עבודתם ומה לא? אבל על דבר אחד אי אפשר להתווכח – הרשתות החברתיות הן אמצעי מצוין למיתוג עסקים, לקידום שלהם, לפרסום יעיל, אפקטיבי ולא יקר שלהם.

כשאדם כותב על עצמו שהוא אוהב בעלי חיים, את מכבי נתניה, לידיי גאגא, וקומדיות, כשהוא מצטרף לקבוצת אוהדים של עברי לידר, של תורמי א.ד.י, ומעריצי BMW בישראל, כשהוא כותב בסטטוס האישי "קייטרינג חלבי – הכי טעים שיש" או משהו אחר, כשהוא מעלה תמונות מחופשות או של מלונות בארץ, או אפילו של טיול האוהלים האחרון בברזיל, הוא מסייע למפרסמים בכל העולם להתאים את עצמם אליו. במשרדי פרסום מועסקים "פלנרים" שכל תפקידם הוא לנתח את קהל היעד של הפרסום המיועד – מה הוא עושה, מה הוא אוהב, מה מרגיז אותו, איך הוא מבלה וכו'. ברשתות החברתיות, הכל מוגש חם וטרי על מגש של כסף.

לכן הפוטנציאל הקיים במיתוג דרך הרשתות החברתיות הוא אדיר, ומי שיודע לנצל אותו, יכול להרוויח בגדול. אל תשכחו שהאתרים האלו הפכו לפופולאריים ביותר שיש, שמיליוני אנשים גולשים בהם שעות ביום, וכך נחשפים לכל מה שתבחרו לפרסם להם.

אנחנו כמובן לא מדברים רק על הפרסומות שהמופיעות בצידי המסך של הרשתות החברתיות, אלא על הרבה מעבר לכך. למשל בעיצוב עמוד החברה שלך. בחברות רבות משקיעים סכומים נכבדים על מיטב אנשי המקצוע בעיצוב, כתיבה ויצירת רעיונות חדשניים, כדי שאנשים ירצו להצטרף לקבוצה, וגם ייכנסו אליה, יחפשו תכנים, יבדקו חידושים, יגיבו וכדומה.

מה שבטוח, שבעולם העסקים כבר הפנימו – הרשת החברתית מאפשרת לבעל חברה או עסק למתג את עצמו בצורה יעילה, מדויקת ולכן חסכונית. הוא יכול בקלות לפנות אל קהל היעד הרלוונטי עבורו, לצמצם משמעותית, לעומת אמצעי המדיה האחרים, את מספר האנשים שכלל לא יבחינו במיתוג העסק שלו או שיתעלמו מכך לחלוטין, ובמבחן ההשקעה מול הרווח, להשיג תוצאות יפות.

כמובן שמדובר בתחום רחב ועמוק הדורש ידע ולימוד. לא כל בעל מיני מרקט יכול למתג את עצמו בצורה יעילה. צריך לדעת מה מושך את תשומת הלב של הקהל הפוטנציאלי גם מעבר למה שהוא העיד על עצמו. לשם כך נדרשים אנליטיים, פסיכולוגים של קהל יעד, אנשים שיכולים לזהות תכונות של אחרים ממרחק של קילומטר.

אבל הדרך כרגע פחות חשובה. יותר ההבנה. תזכרו שלמטבע יש שני צדדים, ואם לא תשתמשו במשאב המיתוג דרך הרשתות החברתיות והמתחרים שלכם יעשו כן, אתם עלולים למצוא את עצמכם משתרכים מאחור. זכרו – הרשתות החברתיות הם האמצעי היעיל ביותר למיתוג עסקים. נקודה.