פיקוד העורף התרעה במרחב

טיולים מאורגנים

חושבים שאתם מכירים את הטיולים המאורגנים של היום? תחשבו שוב

ג'קי סויקיס 03/05/11 10:07 

טיולים מאורגנים אמנם עלולים להיראות כדרך מיושנת לטייל, אך עובדה בשטח היא כי טיולים אלו עדין פופולריים בכל רחבי העולם ובקרב שכבות גיל שונות. ישנם אתרים בעולם בהם נהוג יותר לטייל במסגרת מאורגנת, וכאלה שפחות. עובדה היא כי טיול מאורגן יכול להתאים לסוג רחב מאוד של אוכלוסיה, אך הוא יכול גם להתברר כפחות מהנה עבור סוג אנשים אחר. אז כיצד תדעו האם טיול מאורגן הוא בשבילכם? המשיכו לקרוא ותגלו.
טיולים מאורגנים – האם זה בשבילכם?
הטיולים המאורגנים של היום הם לא מה שהיו בעבר. אם בערב נראה כי טיולים מאורגנים היו מיועדים בעיקר לשכבות הגיל המבוגרות יותר, כיום קיימים טיולים רבים מסוג זה, המספקים עניין והנאה גם לשכבות צעירות, משפחות ואפילו נשואים טריים. אך לא לכולם ישנו האופי וההעדפות המתאימות לטיול מאורגן. על מנת להתחיל לשקול טיול מאורגן, חשבו האם אתם חוששים לטייל לבד. במידה ואתם רואים את עצמכם נודדים כזאב בודד ברחבי אירופה הקרה – ותרו על רעיון הטיול המאורגן. לעומת זאת, אם כאשר אתם מדמיינים את עצמכם לבד בארץ זרה, כל מה שאתם מצליחים לחשוב עליו הוא קשיי שפה, חוסר התמצאות ובדידות – טיול מאורגן הוא הנישה שלכם. לטיול מאורגן יתרונות גם עבור מצבים אחרים. לדוגמא אם אתם מתכננים טיול עם ילדים קטנים. מי כמוכם יודע כמה קשה זה למצוא פעילויות שיעסיקו את הילדים לאורך כל היום. בטיול בחוץ לארץ, משימה זו הופכת להיות קשה אף יותר. כל יום צריך להיות מתוכנן ומדוקדק, החל מהפארקים והמוזיאונים בהם תבקרו וכלה בשעות הארוחות והרכבן. טיול מאורגן מוריד מכתפיכם את הדאגה הזו. קיימים כיום טיולים המאורגנים באופן המותאם במיוחד לילדים. קיימים גם יעדים אליהם מומלץ להגיע בטיול מאורגן. בין המדינות האלה ניתן לכלול לדוגמא את אפריקה וסין. טיול מאורגן לסין יאפשר לכם להיכנס לעומק המדינה מבלי לחשוש. ההמלצות על טיול מאורגן במקרה זה מגיעות משיקולים של ביטחון והתמצאות. זאת מתוך הנחה כי רוב התיירים אינם דוברים סינית ויתקשו מאוד להתמצא בחלקיה הפחות מערביים של סין המרהיבה. כך גם לגבי אפריקה. טיול מאורגן לאפריקה יאפשר לכם לבקר בעומק הספארי ולהיחשף למקומות אקזוטיים אליהם ספק אם הייתם מגיעים לבד.
כמה זה עולה?
כמו שכבר הובן עד כה, תחום הטיולים המאורגנים כבר מזמן אינו חדגוני ומיועד לשכבות גיל ספציפיות ותו לא. ובהתאם גם מחירי הטיולים הללו מגוונים מאוד. טיול מאורגן זול יכול לעלות כ-1000 דולר, בעוד טיול מיוחד יותר, כגון טיול מאורגן לסין עליו דובר, יכול להגיע אף למחיר של 5000 דולר. כמו גם השיקול האם טיול מאורגן בכלל מתאים לכם, חשוב לבצע שיקול כלכלי מדוקדק ולקבוע תקציב, על מנת להימנע מגרעונות כלכליים בעקבות החופשה.