פיקוד העורף התרעה במרחב

חתונות לפרק ב'

ההבדלים בהתארגנות להפקת חתונה בפרק שני ואילך

ג'קי סויקיס 26/04/11 10:23 

בימי עבר נהוג היה להתחתן פעם אחת, ולדבוק בנישואין בכל מחיר – גם אם בני הזוג הרגישו כי הזוגיות ביניהם כבר מתה. כיום המצב שונה לגמרי כמובן. העולם בו אנו חיים הוא הרבה יותר ליבראלי וחופשי כיום, וזוגות המחליטים כי כבר לא טוב להם יחד אינם חוששים להתגרש ולהתחיל את החיים מחדש, כל אחד בנפרד. כך, ניתן לראות עשרות אחוזים מכלל הזוגות הנשואים המתגרשים בגילאים מוקדמים או מאוחרים, כאשר הם יודעים כי כיום הסיכוי שלהם למצוא בני זוג חדשים וזוגיות מחודשת הם גבוהים יחסית. באמצעות אתרי היכרויות שונים או אפילו רק בזכות ההיצע הגדול הקיים בשוק הרווקים/רווקות המבוגרים יחסית, בני זוג מבוגרים המתגרשים יודעים כי חיי הזוגיות עדיין לפניהם.
כך אנחנו עדים ליותר ויותר ממה שמכונה "חתונות פרק ב'" – חתונה שנייה או שלישית של אותו אדם.
 
שוב מבררים על גני אירועים – מתכננים חתונה שנייה
אז נאמר ואנחנו נמצאים בשלב בו הכרנו אהבה חדשה לאחר שהנישואים הראשונים שלנו הסתיימו, והגענו לשלב בו אנחנו מעוניינים לנסות שוב את מזלנו בנישואין, ומחליטים להתחתן בשנית. מה עושים עכשיו? כיצד מתכננים את החתונה השנייה? אמנם כבר עברנו את כל זה פעם אחת, אבל עכשיו ההרגשה שונה – אנחנו כבר לא באותו גיל, החתונה השנייה הזו אינה מרגישה כמו החתונה הראשונה ולא ממש ברור לנו האם יש להתייחס אליה באותו אופן.
אז מתחילים בקטן, עם הדברים הרגילים שצריך לארגן לפני כל חתונה – ראשונה, שנייה, שלישית או שביעית. למשל – מציאת גני אירועים מתאימים המקובלים עלינו, שכירת נותני שירותים כמו קייטרינג, תאורה, הגברה, איפור כלות וכד'.
בסך הכל אין כל כך הרבה הבדל – אפילו אם זו הפעם השנייה ואפילו אם זה לא מרגיש אותו הדבר כמו הפעם הראשונה, זו עדיין חתונה לכל דבר ועניין, ואתם רוצים לסמל אותה באירוע מושקע ויפה אותו תוכלו לנצור לנצח.
אנשים רבים המתחתנים בפעם השנייה אינם מעוניינים להשקיע כל כך הרבה מאמץ וכסף בחתונה, אולי מפני שכבר עברו אותה פעם אחת ונשארו עם זיכרונות כואבים לאחר שהנישואין נגמרו, אולי מפני שהם כבר פשוט לא כל כך צעירים והם פחות מתרגשים מכל הטקסים הללו או מכל סיבה אחרת. אבל גם במקרים האלו – אם החלטתם שאתם כן מתחתנים, גני אירועים, איפור כלות או קייטרינג אלו דברים שתצטרכו בכל מקרה – גם עבור אירוע צנוע וקטן יחסית, אז אתם יכולים להתחיל לתכנן.
 
בסך הכל, תכנון חתונה שנייה אמור להיות קל ופשוט יותר לעומת החתונה הראשונה, גם כי מכירים כבר את כל התהליך וגם כי פחות מתרגשים ממנו. עם זאת, כדאי להשקיע בחתונה הזו כמו שצריך. אחרי הכל – אתם לבטח מקווים שהנישואין שמתחילים פה, בחתונה הזו, יימשכו עד סוף חייכם. אז לפחות שתהיה לכם חתונה מושקעת וראויה לזכור ולנצור...