פיקוד העורף התרעה במרחב

דומיין בעברית

פוטנציאל הרווח שבקניית דומיין בעברית

ג'קי סויקיס 03/04/11 10:20עולם האינטרנט הוא אחד התחומים המפותחים והחמים ביותר בעולם מזה שנים, תחום אשר מציב אפשרויות והזדמנויות רבות ומגוונות עבור כל מי שמחפש אחר דרכים חדשות להרוויח. אחד החידושים האחרונים מבחינת ישראלים ברשת האינטרנט הוא כניסתן לשימוש של כתובות אינטרנט בעברית. כתובת אינטרנט כזו מכונה כאמור "דומיין", כך שקניית דומיין בעברית הופך בזמן האחרון להיות ללהיט הגדול של רשת האינטרנט בישראל.

פוטנציאל הרווח שבקניית דומיין בעברית

אז מה כל כך מעניין משקיעים ואנשים שונים הפועלים באינטרנט בקניית דומיין בעברית? ובכן, קניית דומיין אטרקטיבי כזה או אחר פשוט יכולה להיות מתורגמת להרבה מאוד כסף בשלב מאוחר יותר, אם קניתם את הדומיין הנכון. אותו הטרנד בדיוק אפיין את עולם האינטרנט בשנים הראשונות שלו, כאשר אנשים מכל רחבי העולם נהרו לקנות דומיינים שהם חשבו שיהיו בעתיד אטרקטיביים ומבוקשים. למשל, מי שהחליט בזמן לרכוש דומיין בעל פוטנציאל גדול מאוד כמו למשל – love.com הצליח למכור אותו כמה חודשים או שנים מאוחר יותר ליזמים שונים תמורת הרבה מאוד כסף. מי שחשב על זה בזמן, הבין כי רכישת דומיינים פשוטים המכילים מילים פשוטות ונפוצות מאוד היא השקעה אטרקטיבית ביותר, כזו שיכולה בקלות להניב הרבה מאוד כסף.

אז איך זה עובד בדיוק? ובכן, כאשר מתחילים למכור דומיינים בתחום כלשהו (למשל – כאשר מחליטים להכניס לעולם האינטרנט דומיין בשפה חדשה..), יזמים ומשקיעים יכולים לקפוץ מיד ולרכוש דומיינים בסיסיים, פשוטים ובנושאים נפוצים ופופולאריים. בעצם, הרעיון הוא לרכוש כתובות אינטרנט מרכזיות אשר סביר להניח שלאנשים המפעילים אתרים גדולים ומרכזיים מהתחום בו עוסק אותו דומיין, יהיה בעתיד אינטרס לרכוש את הכתובת הזו תמורת הרבה יותר כסף.

בפעם הראשונה שנוצר מצב כזה (כאמור – כאשר האינטרנט היה בחיתוליו ולא הרבה אנשים בכלל ידעו מה זה דומיין, ובטח שלא הבינו את המשמעות והפוטנציאל הגלומים בו..), הייתה התנפלות גדולה על דומיינים מרכזיים ובסיסיים. אותם משקיעים (או לפחות חלקם) מכרו כמה חודשים או שנים מאוחר יותר את הכתובות שקנו ברווח עצום, אפילו אסטרונומי במקרים מסוימים. במידה והדומיין שרכשת היה בנושא מספיק מרכזי ומבוקש – סביר להניח שעשית עסקה מאוד משתלמת.

השאלה הגדולה היא כמובן – האם מצב זה יחזור על עצמו עכשיו, בשוק הדומיינים בעברית. צריך לזכור – דומיין בעברית אינו משמעותי ובעל ערך כמו דומיין באנגלית, ומלכתחילה פוטנציאל הרווח הגלום בו נמוך הרבה יותר.

עם זאת, האינטרנט הוא שוק תחרותי אשר הולך וצומח במהירות עצומה וללא הפסקה, ולכן סביר יהיה לצפות כי במהלך השנים הקרובות גם דומיינים מרכזיים בעברית יהפכו להיות מבוקשים יחסית.

כך, מי שכיום רוכש תמורת סכומים קטנים דומיינים מרכזיים בעברית, ייתכן וירוויח בגדול בעוד כמה שנים. וכמובן – יתכן גם שלא. אם אתם מחפשים אחר הזדמנויות מעניינות לרווח והשקעה, כדאי לבחון את תחום הדומיינים בעברית..