פיקוד העורף התרעה במרחב

טרנדים לאיפור כלות 2011

כמו בכל שנה, גם השנה אנו צפויים לראות מגמות ואופנות חדשות בעולם החתונות

ג'קי סויקיס 09/03/11 11:48 

עונת האביב בפתח, ועימה גם כמובן עונת החתונות המתקרבת ובאה. גני אירועים רבים כבר נמצאים בשלבים האחרונים של השיפוצים וההכנות, ובתוך כמה שבועות יתחילו זוגות מאושרים רבים להציף את אותם גני אירועים יחד עם שלל מוזמנים ומוזמנות על מנת לחגוג את יום חתונתם.
כמו בכל שנה, גם השנה אנחנו צפויים להיות עדים למגמות והאופנות השונות בעולם החתונות, החל מגימיקים והפעלות לאורחים ועד לשירים הפופולאריים ביותר על רחבת הריקודים. אחד התחומים בהם יהיה מעניין במיוחד לראות את הטרנדים העדכניים ביותר הוא התחום של איפור כלות, בו נוהגים המאפרים והמאפרות המקצועיים לחדש ולעניין מחדש מדי עונה.
 
טרנדים באיפור כלות – קשה לחזות את הנולד
אז מה באמת הולכות להיות האופנות החדשות והמעניינות בתחום של איפור כלות? קשה לומר בוודאות. תחום האיפור בכלל, ואיפור כלות בפרט, הוא תחום אומנותי לכל דבר ועניין – המאפרים המקצועיים הם לא סתם אנשי מקצוע – מדובר באומנים לכל דבר ועניין, אשר יצירותיהם מושפעות מגורמים שונים כמו מצב הרוח באותו יום, תנאי הסביבה בהם הם עובדים וכמובן – רצונותיה האישיים של כל כלה וכלה.
 
עם זאת, ביקשנו ממאפר כלות מקצועי לנסות ולהעריך מה יהיו הטרנדים החמים בתחום איפור הכלות לשנת 2011. לדבריו, הטרנד אשר הולך ומשתלט יותר ויותר בשנים האחרונות על תחום איפור הכלות הוא בעצם היעדר הטרנד. מגמה זו מאפיינת את מרבית תחומי האומנות הפוסט מודרנית, מה שגורם לנו לתהות האם ניתן לתפוס גם את תחום איפור הכלות כסגנון אומנות פוסט מודרני...
בכל מקרה, לדבריו של אותו מאפר כלות מקצועי, המגמה הקיימת מזה כמה עונות, ואשר צפויה להימשך גם השנה, היא של התאמה אישית של האיפור לתווי פניה של אותה כלה, כמו גם לעיצוב הכללי בחתונה שלה. כך, מאפרי כלות אינם קובעים מראש כללים קבועים עבור איפור הכלה, אלא עושים עבור כל כלה תהליך של בנייה מלאה של מערך האיפור שלה לחתונה על פי תווי פניה, שמלת הכלה שלה, עיצוב החתונה עצמה ועוד.
 
טרנד נוסף שבכל זאת צפוי להגיח בעונת החתונות של 2011 קשור דווקא לשמלת הכלה אשר משפיעה כאמור על איפור הכלה. מדובר בשמלות כלה צבעוניות ולא בהכרח לבנות בלבד – שמלות כלה בצבע ורוד, תכלת, גווני פנינה או שנהב וכד'. כאשר שמלת הכלה היא בצבע שונה מלבן (כפי שנהוג בדרך כלל), קיים כמובן צורך מהותי להתאים את איפור הכלות לצבע השמלה. מדובר במגמה מעניינת במיוחד, שכן במהלך מרבית ההיסטריה נהגו כלות ללבוש בעיקר לבן. כעת, מעניין יהיה לראות את ההתאמה שיערכו מאפרי הכלות, עבור שמלות כלה צבעוניות.
 
כפי שאנחנו רואים, איפור כלות הוא תחום דינאמי הדורש התאמה בלתי פוסקת לתנאים משתנים. שנת 2011 צפויה להיות מעניינת, צבעונית ואולי אפילו פורצת דרך בתחום איפור הכלות