פיקוד העורף התרעה במרחב

עבודה באינטרנט והרשתות החברתיות

חברות כוח אדם ומודעות דרושים OUT רשתות חברתיות IN

ג'קי סויקיס 27/02/11 15:27שוק העבודה המודרני הוא שוק פתוח ויצירתי ביותר. אופן ומגוון אופציות הפרנסה האפשריות לכל אחד מאיתנו הוא רחב היקף ופתוח למי שמוכן להתאים את עצמו לעידן הנוכחי ולהתייחס לאינטרנט ולרשתות החברתיות ככר פורה ומאד נוח לחיפוש עבודה.

אם פעם כל מה שהכרנו היו חברות כוח אדם, מודעות בעיתונים ובמקרה הטוב אם יש לנו מקצוע מבוקש אז חברות השמה מסוגים שונים כמו למשל חברות השמה בהייטק, הרי שהיום יש לנו אופציות מגוונות לחפש עבודה ואף ליצור אותה לעצמנו ובכוחות עצמנו.

ראשית כל כבעלי מקצוע הרי האינטרנט מלא וגדוש בהצעות עבודה, אתרים של דרושים, אתרים שמפנים חברות אל קורות החיים שלנו ואתרים שמפעילים עבורנו ברמה יומיומית סוכנים ממוחשבים חכמים ששולחים אלינו ישירות את הנתונים החמים ביותר עבורנו על משרות אופציונאליות סמוך ביותר לזמן פרסומן. כך שאנו יכולים להקליד תחת מודעות דרושים מילים כמו: משרות הייטק, טכנאי מחשבים, מורה לאנגלית, מנהל מלונות בארץ או יועץ שיווקי ולזכות להזדמנויות למצוא לנו עבודה מהבית או מבית קפה סמוך.

אופציה אחרת הזמינה ואפשרית עבורנו היא לעבוד בתחום האינטרנט עצמו- למשל ללמוד בעצמנו מסחר במטבעות וסחר חוץ כמו פורקס, או למצוא עבורנו אופציות עבודה באינטרנט מהבית ולכוון בעצמנו את שעות העבודה שלנו ואת מידת ההשקעה בזמן ובכסף שאנו מעוניינים לתת בשביל זה.

או בכיוון אחר ללמוד להיות כותב תכנים, מקדם אתרים, מעצב או בונה אתרים ולפתוח אחרי לימודים קצרים יחסית ולא אקדמיים בהכרח, בקריירה חדשה ומבטיחה.

אם אנו כבר עצמאיים ונותני שירות מכל סוג שהוא חשוב מאד שיהיה לנו אתר אטרקטיבי ושנשקיע זמן וכסף בקידום אתרים. היום אנשים פונים לקוסמטיקאית, מורה פרטית, טכנאי מחשבים או מנתח פלסטי דרך הקלדה של מילות חיפוש במנועי החיפוש האינטרנטיים. המלצות מחברים ושם טוב שעובר מפה לאוזן זה יופי אבל בעצם הדבר העיקרי הוא הופעה יציבה, מתמשכת וטובה באינטרנט שתאפשר לנו להזרים קהל לקוחות הולך וגדל.

נושא נוסף שהוא חשוב היום וצובר תאוצה הולכת וגוברת הוא כל מה שקשור לפרסום ברשתות החברתיות. הנוכחות שלנו שם היא חשובה בכדי שאנשים יכירו אותנו ואת מה שאנחנו עושים, בכדי שנוכל להגיע לקהל רחב של אנשים וכדי שנוכל לקדם את עצמנו בזכות מי ומה שאנחנו. עבור מחפשי עבודה כשכירים זו אופציה מצוינת עבורנו להכיר ולשמוע על משרות והזדמנויות שככה לא מגיעות לאתרי הדרושים ולהגיע להישגים נאים פשוט באמצעות היותנו קשובים למגמות ולהצעות המסתובבות בתוך המרחב החברתי השוקק של אתרים כמו פייסבוק.

אז גם אם בחרנו לעבוד מהבית דרך האינטרנט, וגם אם בחרנו לשווק את עצמנו דרכו. גם אם בחרנו בו ככלי פרסום מרכזי או ככלי פרסום נוסף. גם אם החלטנו למצוא עבודה דרך חברים ברשת החברתית, או דרך אתרי דרושים או דווקא לשלב ביניהם- כך או אחרת- המרחב האינטרנטי מספק לנו שלל אופציות מצוינות להרוויח כסף להצליח ולמצוא את מה שמתאים לנו באמת.