פיקוד העורף התרעה במרחב

חופשות לעובדי הייטק

''נסיעות לחו"ל, זה חלק מהעבודה. אני לא אסע לחו"ל כדי לנוח''

ג'קי סויקיס 24/02/11 13:14חופשות בארץ הפכו לשוק מורכב ומלא אפשריות רבות. מגוון של צימרים ובתי אהרחה, מלונות מסוגים שונים, בגדלים שונים ולקהלים שונים. מלונות של רשתות ענק בינלאומיות ומלונות בוטיק קטנים ואינטימיים. צימרים משפחתיים שבהם יש התייחסות מיוחדת למשפחות עם ילדים או דווקא צימרים רומנטיים אינטימיים שבהם לא נשמע שום קול ילדים צוהלים ב7 בבוקר אלא נהיה מוקפים באווירה יוקרתית, אינטימית ושלווה שהיא כל מה שדרוש לנו ולבן זוגנו. הרבה פעמים מול הפריחה בשוק התיירות המקומי ומול היצע האופציות האדיר שהוא מספק עולה השאלה מי קהל היעד המתאים לכל היצע תיירותי וחופשתי מסוג זה. אנו מסתכלים על קהלי היעד השונים שהם בעצם הצרכנים של אופציות התיירות והחופשות הללו ומבינים שהם בעצם מהווים מפה ברורה של שכבות האוכלוסייה הישראלית שנמצאים במצב סוציו אקונומי ראוי בכדי לממן לעצמם חופשות ועדיין יעדיפו חופשה בארץ על פני חופשה בחו"ל, אם מטעמי נוחות, תקציב, העדפה למוצרי כחול לבן או שילוב בין כל נקודות המוצא והפרמטרים הללו..

מי האנשים שיושבים ברגע הזה מול מנועי החיפוש ומקלידים מילות חיפוש כמו מלונות בארץ, צימר זוגי בצפון או מכונות קפה ביתיות?

לעיתים קרובות הם אותם אנשים שהקלידו לפני זמן לא רב במדורי הדרושים מילות חיפוש כמו- דרוש מהנדס אנליטי, דרושים QA, או למשרת הייטק בכירה דרוש...

חברות ההייטק מהוות גם היום כר פורה לאנשים צעירים המוכנים ללמוד לא מעט, לעבוד קשה ולעשות כל מאמץ בכדי להתפתח ולהגיע רחוק. אלה אנשים שאפתניים, אינטליגנטיים, נחושים ובנויים להצלחה ולשעות ארוכות של עבודה. אך דווקא הם, מהווים היום חלק ניכר מאותו קהל יחד של תיירות ישראלית. בעולם לוח הזמנים הצפוף שבתוכו הם חיים, הם יתקשו לעזוב את הארץ לחופשה של שבועיים בחו"ל. "נסיעות לחו"ל, אומר אחד מהם, זה חלק מהעבודה. אני לא אסע לחו"ל כדי לנוח כי בשבילי נסיעה לחו"ל אינה עניין גדול. אני שם לצרכי עבדה לפחות פעמיים בחודש. כשאני יוצר לעצמי פסק זמן וחופשה בארץ זה יותר בשביל באמת להרפות. באמת בשביל לבלות זמן עם המשפחה שלי שאיתה אין לי מספיק זמן איכות במהלך שבוע בו אני נמצא במשרד בין עשר ל14 שעות ביום. אני אמנם צעיר ומסוגל לעמוד בזה, אבל חשוב לי שהקשר עם בת הזוג שלי ויותר מאוחר עם הילדים שלי יישאר חי ונושם. עבורה לקבל ממני טלפון שהגיע הזמן לארוז כי אנחנו נוסעים לשישי שבת רומנטי בצפון זה דבר שבשגרה. אני יכול לממן את זה כלכלית. כשאנחנו נוסעים אני יודע שנישן טוב, שנאכלך טוב, שיהיה לנו זמן כייף ביחד ושזה ייתן זריקת עידוד לאהבה שלנו שככה לא מקבלת מספיק זמן ואנרגיה ביום יום העמוס ומלא המשימות שלי וגם של אשתי שעובדת שעות ארוכות גם היא בחברה אחרת."

עבורו ועבור צעירים רבים מוכשרים אחרים חופשות בארץ הם הבילוי החדש ובאופן הזה מפרנסת תעשיית ההייטק הענפה הרבה ישראלים אחרים בשוק המזון, התיירות ותרבות הפנאי.