פיקוד העורף התרעה במרחב

סטנדרטים לגני אירועים שנת 2011

הסטנדרטים הלא רשמיים שנקבעים ע"י כוחות השוק והופכים גן אירועים למוצלח

ג'קי סויקיס 21/02/11 13:43 

גני אירועים הם המקום בו כמעט כולם עורכים את האירועים החגיגיים שלהם בשנת 2011, בין אם מדובר באירוע פרטי ומשפחתי דוגמת חתונה, או שמה באירוע עסקי של חברה כזו או אחרת.
 
מדי שנה נערכים אלפי אירועים שונים במאות גני אירועים המפוזרים ברחבי הארץ. כך, ניתן למצוא גני אירועים בשרון, בתל אביב, בצפון או בדרום – אין צורך להתרחק יותר מדי מהבית על מנת למצוא גני אירועים מטופחים לערוך בהם את האירוע שלכם.
 
אך בין אם מדובר בגני אירועים בשרון או בכל מקום אחר בארץ, קיימים סטנדרטים מסוימים בהם משתדלים לעמוד כל גני האירועים הללו, סטנדרטים אשר מאפשרים לנו כלקוחות לנסות ולבחון את גני האירועים השונים על מנת להחליט על איזה גן בדיוק אנחנו נלך עבור האירוע שלנו. מצד אחד קיימים הסטנדרטים הרשמיים או החוקיים בהם חייב לעמוד כל גן אירועים, דוגמת נהלי בטיחות שונים, הגבלה על מספר האנשים שיכול אותו גן להכיל וכד'. אך הסטנדרטים עליהם אנחנו מדברים הם סטנדרטים לא רשמיים – כאלו הנקבעים על ידי השוק והלקוחות השונים, ובהם אין חובה לעמוד מצד הנהלת גן האירועים, אך מוטב לנסות שכן התחרות בענף זה היא חזקה מאוד.
 
אז מהם אותם סטנדרטים בלתי רשמיים בהם אנחנו כלקוחות מצפים מגן האירועים שיעמוד בהם?
בתור התחלה, חשוב לציין שסטנדרטים אלו אינם קבועים ויכולים להשתנות מלקוח ללקוח, על פי טעמו והעדפותיו האישיות. אך בכל זאת, ניתן לאפיין כמה סטנדרטים כלליים שחשובים כמעט לכל הלקוחות באשר הם.
הדוגמה הראשונה ואולי הבולטת ביותר היא שטח גן האירועים – הקריטריון הראשון על פיו רובנו בוחנים גן אירועים הוא שטח הגן. כאשר אנחנו בוחנים את שטח הגן יש להתייחס הן לשטח הגן הפתוח עצמו, והן לשטח המיועד כאזור ישיבה, אזור ריקודים וכד'. נרצה כמובן לוודא כי אנחנו בוחרים בגן אשר יהלום את כמות המוזמנים שלנו, ולא יתמלא יתר על המידה וייצור צפיפות בעת האירוע.
 
סטנדרט חשוב נוסף הוא כמובן רמת הגן, או יותר מדויק לומר – רמת השירות של גן האירועים שאנחנו בוחנים. גני אירועים הם עסקים נותני שירות. בעת האירוע שלנו השירות הוא שיקבע עד כמה מוצלח יהיה הערב. לכן, מומלץ אפילו לנסות ו"לבקר" באירוע אחר הנערך באותו גן, או לשאול חוות דעת של לקוחות קודמים בנוגע לטיב השירות באותו גן.
את הסטנדרט האחרון ניתן לפרק לכמה מרכיבים וגורמים שונים – רמת שירות הקייטרינג (ורמתו הכללית – טיב האוכל וכד'), רמת התקליטן וההפקה הכללית באירוע וכד'. רמת השירות באירוע היא הסטנדרט העיקרי על פיו רובנו בונים גני אירועים, וכאמור על מנת לעשות זאת באופן יסודי יש לנסות ולהגיע לאירוע אחר המתקיים באותו מקום או לבקש חוות דעת מפורטות של לקוחות קודמים.
 
השוואת סטנדרטים בין גני אירועים היא חשובה מאין כמוה כאשר אנחנו בוחרים את הגן בו נתחתן או בו נחגוג בר מצווה לילד שלנו. לכן, מומלץ להתייחס למלאכה זו בכובד ראש...