פיקוד העורף התרעה במרחב

הכניסה שלך לעולם התקשורת

בעידן של תוכניות ריאליטי בו החלום של כל אחד הוא להיות מפורסם

ג'קי סויקיס 21/02/11 13:01עולם התקשורת והמדיה נתפס בעיניי רבים כתחום נחשק, זוהר ומהנה ולכן לא מפתיע במיוחד לגלות שיש קהל לא מבוטל של אנשים המבקש ללמוד כיום את תחום זה. בעידן של תוכניות ריאליטי בו החלום של כל אחד הוא להיות מפורסם, אפשר להבין מדוע אנשים רבים מעוניינים ללמוד ולעבוד בתחום ולהתחכך קצת באבק הכוכבים. לחלקינו זה אולי הדבר הכי קרוב שאי פעם נוכל להיות מול הדבר האמיתי.

 

חשוב קודם להבין על מה אנו מדברים כשאנו מזכירים את המילה "תקשורת". המילה הזאת טומנת בחובה מגוון רחב של תחומים שלעיתים קשורים האחד בשני ולעיתים נבדלים זה מזה. "תקשורת" כוללת בתוכה את ענפי הטלוויזיה, הקולנוע והרדיו, את ענף הפרסום, השיווק, הדוברות ויחסי הציבור, את הצילום, את העיתונות הכתובה, וכן את העיתונות האלקטרונית, דוגמת האינטרנט. תחום רחב מאוד בדומה לרפואה או משפטים שגם בהם נוכל למצוא מספר רחב של התמחויות.

 

כדי להיכנס לעולם התקשורת עליכם קודם לשאול את עצמכם מה מעניין אתכם בעולם זה, או איפה ובמה הייתם רוצים לראות את עצמכם עוסקים בעתיד. לחלק מהתחומים ישנם בתי ספר ייעודיים שנותנים הכשרה לתחום הספציפי בו אתם מעוניינים במסגרת לימודי תעודה. כך למשל, אם צילום הוא הדבר שהכי מעניין אתכם תוכלו למצוא בתי ספר רבים שמתמחים בנושא . וכך אגב, גם לגבי רוב התחומים שהזכרנו קודם. בתי ספר אלה לרוב מעניקים תעודה בסיום הלימודים ותיק עבודות איתו תוכל לצאת לשוק העבודה ולהרשים איתו את המעסיקים.

 

ישנה האפשרות גם ללמוד את תחום התקשורת מהצד האקדמי שלו ולהתנסות גם בפרקטיקה וגם לקחת חלק בקורסים עיוניים ולהרחיב את אופקיכם בתחום . ברוב המכללות המציעות לימודי תקשורת תוכל להיחשף ולטעום בשנה הראשונה מהענפים השונים בתחום במסגרת קורסי הבחירה המוצעים ולאחר מכן תתבקש לבחור תחום אחד או שניים בהם תרצה להתמחות. כמובן שלימודים אקדמאיים, מחייבים ברוב המקרים, ציון פסיכומטרי אליו תידרשו. מה שמצריך לעיתים קורס פסיכומטרי מקדים להבטחת הציון הנכסף.

 

אחרי שקיבלתם החלטה באיזה מוסד ללמוד ומה המקום שיבטיח את הצלחתכם, ואחרי שעמלתם, השקעתם וקיבלתם את התעודה או את התואר המבוקש תוכלו לחפש אחר יישום תעסוקתי. באופן כללי, מקומות עבודה טובים מוצאים בעזרת יצירת קשרים והמלצות אך ישנם גם אתרי אינטרנט רבים המיועדים למחפשים עבודה בתחום. החל מאתרים שמתמחים בעיקר במציאת עבודות להפקות שונות בטלוויזיה ובקולנוע, ועד לכאלה שמתמקדים בנושאי השיווק הפרסום ויחסי הציבור.

 

עולם התקשורת כמו תחומים רבים אחרים הוא ענף תחרותי אך גם עולם מעניין ומרתק המציע דינאמיות והיצע רחב של תפקידים המאפשרים לנוע מהאחד לשני וליהנות מהם. אז אם אתם באמת בעניין, ומחפשים מקצוע דינמי ומלא אדרנלין, עולם התקשורת מחכה לכם עכשיו.