פיקוד העורף התרעה במרחב

מיתוג ומציאת עבודה

במקום להעביר קו"ח לכל דורש, כל אחד יכול למתג את עצמו בקלות על גבי הרשת

ג'קי סויקיס 21/02/11 12:17על מיתוג ומציאת עבודה?

 

כמה מאיתנו יכולים לומר בפה מלא ובאמת שהם קמים בבוקר לעבודה שהם באמת אוהבים ונהנים בה? כמה מאיתנו קמים בכל בוקר לעבודה שהיא במילה אחת "פשרה" ובכמה מילים "פשוט לא מה שבאמת חשבנו או רצינו לעשות"? "לחפש עבודה זאת עבודה", אומר הביטוי הידוע. ואכן התהליך אינו פשוט והוא אינדיבידואלי לכל אחד ואחד מאיתנו.

 

כדי למצוא את העבודה המשולמת, רצוי שכל אחד מכם ישאל את עצמו מה חשוב לו במקום העבודה אותו הוא מחפש ומה עומד בראש סדר העדיפויות שלו. האם יהיו אלה תנאי השכר המוצעים? האם אפיקי הקידום המקצועיים והאפשרות להתפתח וללמוד או שמא יוקרת התפקיד והאופן בו הוא נתפס בחברה? האם מה שיספק אותנו הוא העניין שיוצר התפקיד או מספר השעות שנידרש אליהן בחודש? אחרי שעניתם מהם הפרמטרים החשובים עבורכם במציאת מקום עבודה כדאי מאוד שגם תתחילו למתג את עצמכם. ופה העולם הרשתי הולך לקראתנו, אם בעבר בכל חיפוש עבודה היינו צריכים לרוץ ממקום למקום, לחלק קורות חיים ולמכור את עצמינו בצורה נואשת, כיום כל אחד יכול למתג את עצמו בקלות על גבי הרשת.

 

מהו מיתוג עצמי באינטרנט?

מיתוג עצמי מתייחס לאופן בו אתם מציגים את עצמכם ברשת האינטרנט ומבדילים אתכם מאחרים נוספים ורבים. ממש כמו שישנם לא מעט חברות משקאות המתחרות על כיסו של הצרכן כאשר לכל אחת מהן יש סלוגן או דרך מסיימת בה היא מציגה את עצמה כדי למשוך את קהל היעד שלה, כך עליכם לחשוב מהן תכונותיכם הבולטות ומהו הסגנון האישי שלכם שיבליט אתכם על פני השאר. לא צריך להיות גאון גדול, לא לעבור תרגול פסיכומטרי מתיש או קורסים מקדימים. כיום כל אחד מכם יכול למתג את עצמו וישנם כמה דרכי פעולה בהם ניתן לנקוט בתור התחלה:

 

ראשית, אם אתם עדיין לא רשומים באחת מהרשתות החברתיות הגדולות כמו "פייסבוק", הגיע הזמן לעבור למאה ה-21. שם תוכלו להעלות תמונות (טובות ומחמיאות) שלכם, לפרסם את דעותיכם ולקבל תגובות, ליצור קשרים עם אנשים ולמעשה ליצור נוכחות באינטרנט. תוכלו גם לפרסם מאמר או בלוג הנושא את שמכם באחד מהאתרים המאפשרים זאת. בפעם הבאה כשמישהו יחפש אתכם במנוע חיפוש הוא כבר ימצא את פועלכם, יוכל להתרשם ולהגיע אליכם. הנוכחות האינטרנטית היא משמעותית מאוד בייחוד כשאתם בעלי עסק פרטיי, עצמאיים, ואתם מעוניינים להיחשף לקהל נוסף אך לא רק. למעשה, כל תוצר ברשת שהוא שלכם ונושא את שמכם כמו סרטונים ב"" YouTube" ורצוי כזה שמכבד אתכם יכול לעשות את העבודה. שוב, חשוב מאוד לזכור מה אתם מעוניינים לשדר ובאיזה אופן אתם רוצים לבלוט ולהיות שונים על פני השאר וכך למעשה אתם ממתגים את עצמיכם באופן אישי. אף פעם אי אפשר לדעת מהיכן עשוי להגיע הדבר הטוב הבא.