פיקוד העורף התרעה במרחב

שיווק בפייס' –השיווק היעיל ביותר

הפייסבוק בעצם משמש במקרה של עולם השיווק כמסננת אשר מפלחת עבורנו את השוק

מערכת רשת 22/06/11 12:50 

מזה כמה שנים טובות, חלק נכבד מהפעילות בעולם השיווק והפרסום נערך דרך האינטרנט. הרשת היא פלטפורמת המידע והתקשורת היעילה והמהירה ביותר שהעולם ידע אי פעם, מה שגורם למעבר של יותר ויותר תחומים לעבודה מהאינטרנט, וביניהם גם תחום השיווק. שיווק באינטרנט הוא יעיל מאוד, שכן קל מאוד לגולשים למצוא מידע ברשת, ולכן ניתן לפרסם חומר שיווקי אשר יגיע בדיוק למי שמתעניין בנושאים אלו. נאמר, למשל, שאנחנו מעוניינים לפרסם בית מרקחת מסוים. אנחנו יודעים שהלקוחות הפוטנציאלים שלנו הם בין היתר אנשים אשר מתעניינים בתרופות ומחלות שונות. כך, ניתן לפרסם את העסק שלנו בפורומים הדנים במחלות ותרופות שונות, כך שמי שמחפש מידע לגבי מחלת הנשיקה או כל מחלה רלבנטית אחרת יקבל את הפרסומת שלנו ברגע שהוא מקיש את מילות החיפוש. בדומה לפרסומות בדפי חיפוש או פורומים של מחלת הנשיקה או כל מחלה אחרת, ניתן לעשות כמובן עבור כל מוצר ומוצר.
אך כמובן שגם בתוך עולם האינטרנט ניתן להתמקד יותר בשיטות שיווק באמצעים שונים ודרך אתרים שונים. אחת משיטות השיווק היעילות והפופולאריות ביותר כיום, אשר כמובן תופסת תאוצה רבה יותר ויותר מדי שנה, היא שיווק בפייסבוק.
 
אמצעי השיווק של העתיד
בעוד לפני עשר שנים מי שהתמצא והבין מעט בעולם האינטרנט יכול היה להצביע עליו כעל הבמה השיווקית של העתיד, כך כיום ניתן להצביע על פייסבוק כאמצעי השיווק של השנים הקרובות. הרשת החברתית הגדולה ביותר, אשר מונה מאות מיליוני משתמשים ברחבי העולם, היא המקום המושלם לשווק בו כל מוצר שלא יהיה, החל ממוצרים פיסיים הנמכרים ברשת דוגמת בגדים או אביזרים שונים, וכלה בשירותים דוגמת עסק לייעוץ כלכלי או קבוצת הרזיה.
היופי שבשיווק בפייסבוק הוא שהרשת החברתית מאפשרת לנו שיווק ממוקד יותר, שכן המידע שמכילים פרופילים של אנשים כבר מסווג ומפלח אותם על פי תחומי עניין ועיסוק, סוג המכרים והחברים הקשורים לאותו אדם, תחביבים וכד', כך שניתן לדעת מראש מי לקוח פוטנציאלי למוצר שאתה משווק ומי לא. כך, אם העסק שאנחנו משווקים הוא למשל מכון לדיאטה או קבוצת הרזיה מסוימת, נוכל בקלות למצוא בפייסבוק משתמשים רבים אשר סימנו מכוני כושר או בריאות כתחביבים או תחומי עניין שלהם, או אפילו משתמשים אשר עשו "לייק" על דפים מסוימים שקשורים לתחום הדיאטה ואפילו בכלליות - לבריאות. בדומה לדוגמה שהבאנו בתחילת המאמר על פרסום בית מרקחת בפורומים ודפי חיפוש של שמות של מחלות שונות ("הצטננות", "סינוסיטיס", "מחלת הנשיקה" וכד') – שיווק שניתן לעשות באופן כללי באינטרנט, כך במקרה של שיווק בפייסבוק לא נצטרך לפרסם בדפים כלליים ולקוות שיגיעו אלינו, נוכל כבר להגיע בעצמנו לקהל לקוחות פוטנציאליים ולשווק ישירות אליהם. הפייסבוק בעצם משמש במקרה של עולם השיווק כמסננת אשר מפלחת עבורנו את השוק ומביאה אותנו ישירות לאנשים אשר קיים סיכוי גבוה כי יתעניינו במוצר שלנו.
 
נסו לשווק את בית המרקחת, קבוצת הרזיה או כל מוצר ושירות אחר שבעולם באמצעות הפייסבוק, ותיווכחו מהר מאוד בתוצאות וביעילות של אמצעי השיווק הזה.