פיקוד העורף התרעה במרחב

איפור כלה מקצועי

איפור כלות, שמלה מושקעת וכל השאר עדיין משחקים תפקיד מפתח במראה הכלה המודרנית

מערכת רשת 22/06/11 12:58 

כלה היא אח הדמויות הנוצצות והחלומיות ביותר שיש, ואחת הדמויות שהכי כיף לנשים באשר הן לדמיין בכל זמן שהוא. לכן, עבור כל אישה, כאשר מגיע פעם בחיים היום המאושר בו היא זוכה ממש להיות הדמות הזו ולא רק לפנטז עליה, מדובר בהזדמנות פז להגשים חלום ילדות ולהיות כל מה שהיא חלמה שתהיה בתור כלה. בשנים האחרונות, ותוך הסתכלות קדימה לשנת 2011, כלות הן יפות ונוצצות יותר מאי פעם.
הייחוד של כלות בעת המודרנית בכלל, ובשנים האחרונות ולכן גם בשנה הקרובה בפרט, הוא כי לא מדובר כבר בסתם התייפייפות באמצעות איפור כלות, שמלת כלה נוצצת ועיצוב מרשים לשיער. שלא תבינו לא נכון – איפור כלות, שמלה מושקעת וכל השאר עדיין משחקים תפקיד מפתח במראה הכלה המודרנית, אבל כיום הרף למקוריות הולך ועולה מדרגה מדי חתונה, כאשר הכלה הממוצעת של שנת 2011 צפויה להיות משהו מיוחד שעולם החתונות עדיין לא ראה כמותו.
 
הכלה המודרנית – קעקועים, איפור כלות נועז ומראה יוצא דופן
מה שמייחד כלות כיום, הוא בעצם מה שמייחד נשים בכלל ולמעשה את כולנו בשנים האחרונות – שחרור מוחלט מדעות קדומות ומ"כבלים ושלשלאות" חברתיים. על מנת להבין נקודה זו נבחן את הכלה הטיפוסית של לפני מאה, או אפילו לפני חמישים שנים. אז, נשים סבלו מאפליה ברורה בכל מדינות העולם, מה שבא לידי ביטוי כמובן גם בעולם החתונות. אישה אשר התחתנה בעת ההיא לא זכתה ליותר מדי חופש פעולה או בחירה בכל הנוגע למראה שלה ככלה. השמלות היו מסורתיות וקבועות, כך גם התספורות של הכלות ושאר המאפיינים החיצוניים. העולם כולו היה מקובע ומסורתי יותר, וכך גם נראו הכלות של אותה תקופה. בהשוואה לאז, ברור לנו כי העת בה אנו חיים כיום היא הרבה יותר ליברלית, משוחררת ופתוחה. נשים וגברים כאחד זוכים כיום לחופש פעולה והתבטאות רחב הרבה יותר מבעבר בכל תחומי החיים, מה שכמובן בא לידי ביטוי גם בעולם החתונות והכלות.
כך, ניתן כיום למצוא כלות רבות המעוטרות בקעקועים גדולים ומרהיבים, איפור כלות נוצץ וגרנדיוזי הרבה יותר, שמלות כלה מיוחדות אשר חושפות חלקים גדולים יותר מגופה של הכלה ועוד ועוד.
בחתונות רבות כיום ניתן למצוא כלות מיוחדות ומסוגננות שעוד לא ראינו בעבר. כלות שפשוט יש להן את זה. התעשייה השלמה אשר התפתחה סביב עניין הכלות מאפשרת כיום לכלה ממוצעת "לדפוק הופעה" של פעם בחיים, וממש להפיל את האורחים מהכיסא.
קעקועים ושמלות כלה מעוצבות ומסוגננות הם רק דוגמאות כלליות. מי שהשתתף בהרבה חתונות בשנים האחרונות יודע שהשמיים הם הגבול. חלק מהכלות בוחרות לעשות את עיקר הרושם דווקא בדרך בו הן מגיעות לחופה (החל מסירת מרוץ וכלה בצניחה חופשית...) או במגוון דרכים אחרות.
 
מה שבטוח הוא שהכלה הממוצעת לשנת 2011 הולכת להיות משהו שונה לחלוטין מכל מה שראינו עד כה בעולם החתונות...