פיקוד העורף התרעה במרחב

הלו זה רדיו? פרסום ברדיו

פרסום ברדיו, הוא אחד הכלים הפרסומיים שנמצאים איתנו לאורך כל השנים

מערכת רשת 22/06/11 13:02אתם בטח זוכרים את זה שהייתם נוסעים לטיול עם המשפחה, וברדיו מתנגנת לה פתאום פרסומת של איזה מוסך בראשון לציון ולאחר מכן פרסומת נוספת המספרת לכם על מכונית המאזדה החדשה שכדאי לכם לקנות עד סוף השנה. מי מאיתנו לא זוכר את הקול הרדיופוני של דידי הררי אשר מכריז בקול "שברנו את המונופול" ....וממשיך לדווח לנו אודות מבצע כזה או אחר.

 

פרסום ברדיו, הוא אחד הכלים הפרסומיים שנמצאים והולכים איתנו לאורך כל השנים.

כל אחד יכול לפרסום את מוצריו ושירותיו בעזרת שימוש בפרסומת או חסות ברדיו. החל ממורה המציעה שיעורי פיתוח קול דרך בעל חווה המעוניין להציע שיעורי רכיבה על סוסים ועד לחברות וארגונים גדולים כדוגמת בנקים, חברות ביטוח,הנעלה והלבשה.

 

העלויות לפרסום ברדיו, הן עלויות יחסית סבירות, ולכן אנו יכולים לראות מגוון רחב של מפרסמים החל מכאלה בעלי משאבי פרסום דלים ועד למפרסמים בעלי משאבים רחבים.

 

בעזרת הפרסום ברדיו, המפרסמים יכולים לחשוף את מוצריהם ושירותיהם לקהל רחב ומגוון, הרי כולם בסופו של דבר מאזינים לרדיו, באוטובוס, במכונית בדרך לעבודה, בזמן העבודה, במהלך הניקיונות והכביסות בבית. בכל מקום.

 

יחד עם זאת,כמובן שעדיין קיימת האפשרות להגיע גם לפלחים ולקהלים ממוקדים יותר.

ניתן למצוא מגוון רחב של תוכניות רדיו אשר מיועדות לקהלים שונים, כדוגמת תוכניות לחיילים, לבני נוער, לגילאי 20+ ועוד רבים אחרים. לדוגמה, אם המוצר שלכם מיועד בעיקר לקהל הנשי, תוכלו לשדר את הפרסומת שלכם בתוכניות רדיו אשר מכוונות בעיקר לקהל הנשים.

 

כאשר מדברים על פרסום ברדיו, צריך לשים דגש רב יותר על פרמטרים כדוגמת דמיון, סקרנות, תשומת לב, המפרסם צריך למצוא את הדרך היעילה ביותר בכדי לעורר את הסקרנות של אותו מאזין. הרי כשמדובר בפרסומת בטלוויזיה רובנו ישר מזפזפים לערוץ אחר, לעומת זאת בפרסומת אשר משודרת ברדיו אמנם עדיין יש אנשים שיעבירו תחנה , אך ישנם אנשים נוספים שרמת הנכונות שלהם להישאר באותה תחנה ולשמוע את הפרסומת תהיה גבוה יותר וזאת לעומת פרסומות בטלוויזיה.

 

ניתן לייחס תופעה זו למספר סיבות:

 

ראשית, ברדיו אין את גורם המוחשיות והויזואליות, ויש צורך להשתמש בעיקר בדמיון, מפרסם טוב יידע לנצל את הגורם הזה לטובתו, וכך הוא יוכל לגרום למאזין לשמוע את הפרסומת של ולא להעביר לתחנה אחרת. ניתן להמשיל את זה לספר טוב ,ספר יוגדר כספר טוב כאשר הוא באמת מצליח לסחוף את קוראיו למחוזות אחרים ולדמיונות פרועים. לעומת זאת סרט,לא בהכרח מצליח לגרום לצופיו את אותן תחושות ורגשות שמצליח להוציא ספר.

 

שנית, כאשר אנשים רואים טלוויזיה, זמן הפרסומות הוא בעיקר זמן לסידורים וכאלה, לעומת פרסום ברדיו, אשר בזמן הפרסומות אתם לא הולכים לשום מקום, במקרה הטוב אתם גם ככה תקועים בפקקים באיילון או בתוך כל הדוחות והניירות במשרדכם.

 

אם כן, פרסום ברדיו זהו אחד מהכלים הפרסומיים, הזולים והאפקטיביים, תכנון יעיל של פרסום מסוג זה , יכול לחסוך לכם בעלויות וכן לעזור לכם בקידום ומיתוג העסק שלכם.