פיקוד העורף התרעה במרחב

סטטיסטיקה ופרסום באינטרנט

לא מעט ארגונים מוכנים לשלם עשרות אלפי שקלים תמורת פרסום באינטרנט

מערכת רשת 17/01/11 12:28היום כבר כולם מכירים את החשיבות ואת העוצמה הטמונה בכל נושאי השיווק והפרסום באינטרנט. כולם מדברים על זה וכולם כבר שם, החל מתאגידי ענק דרך חברות וארגונים קטנים ועד למוסדות ממשלתיים ועמותות שונות. אם אתה לא שם אתה לא קיים, זאת כמובן האמרה הנפוצה ביותר בהקשר של פרסום. ונשאלת השאלה איך באמת אתם יכולים לבדוק כמה אפקטיביות כל הפרסומות והמודעות שלכם המפוזרות ברחבי הרשת?

 

כיום לא מעט ארגונים מוכנים לשלם עשרות אלפי שקלים ולהקצאות משאבים רבים תמורת פרסום באינטרנט. בין אם מדובר בתשלום לחברות המתמחות בשירותי פרסום ושיווק באינטרנט ובין אם מדובר בתשלום לצעירים מבריקים שעוד לא סיימו אפילו תואר ראשון, אבל בתחומי המחשבים והשיווק אין עליהם.

 

אך האם באמת זה נכון ששיטות הפרסום באינטרנט, עובדות ויעילות?, האם יש דרך לדעת אם הביצועיים של החברה שלכם או המוצר שלכם השתפרו? איך תדעו באמת אם המודעות שפרסמתם בגוגל עובדות? תשובות לשאלות אלו ניתן לקבל בעזרתן של "תוכנות סטטיסטיות", כיום בשוק קיימות תוכנות סטטיסטיות רבות חלקן חינמיות וחלקן בתשלום , המציעות מגוון כלים שימושיים לצורך מעקב ובדיקה אודות מאמצי הפרסום שלכם.

 

דוגמה לתוכנה סטטיסטית חינמית המציעה מגוון רחב של כלים ונתונים סטטיסטיים היא תוכנת "גוגל אנליטיקס". תוכנה ידידותיות שבעזרתה כל אחד ואחד מכם יכול לקבל מידע כמותי ואיכותי אודות מאפייני הגלישה של גולשים המגיעים לאתרכם. ישנם כמובן תוכנות נוספות המציעות אופציות נוספות וממוקדות יותר בהתאם לדרישות ולמגבלות שונות. לדוגמא אם בעלי אתר שמלמד קורס פסיכומטרי וירטואלי רוצים לדעת כמה גולשים באמת משתמשים בשירות, ובאילו שעות הלחץ גדול ביותר על האתר, הם יכולים לקבל את כל הנתונים במדויק ואפילו לפי פילוחים מדויקים שנקבעים מראש.

 

שימוש בתוכנות סטטיסטיות, יעזור לכם לא רק לבחון האם המטרות השיווקיות שלכם הושגו. אלא גם תוכלו לקבל תמונה רחבה יותר אודות כל הקמפיינים הפרסומיים שלכם, תוכלו לדעת בדיוק על מה להתמקד ואת מה לשפר. תוכלו לגלות כי בין כל ערמות המספרים והנתונים הרבים אשר מוציאות אותן תוכנות, מסתתר עולם שלם של הגיון, אתם לא יודעים כמה תובנות הן עסקיות והן שיווקיות ניתן למצוא בנתונים היבשים הללו. החוכמה היא לקחת את אותם נתונים, להבין מה המשמעות שלהם ובסופו של דבר לראות איך אתם יכולים להביא לשיפור הביצועיים בין אם מדובר סתם על האתר הפרטי שלכם ובין אם מדובר באתר של החברה שלכם שאותה אתם מעוניינים לפרסם ולהגיע לאותם אנשים שרלוונטיים עבורכם.

 

 

אם כן ,בהנחה ואתם כבר היום משתמשים באמצעי הפרסום השונים המוצעים באינטרנט, חשוב שתהיה לכם לפחות תוכנה סטטיסטית אחת וזאת כדי שתוכלו לבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות. כדוגמת השאלה האם המודעה שפרסמתם בגוגל באמת מביאה לכם גולשים לאתר. אל תשכחו כי בסופו של דבר ללא שימוש חכם ומושכל בכלים ובתוכנות הסטטיסטיות, לא תוכלו לדעת אף פעם לדעת האם אותן פעולות שיווקיות והפרסומים השונים אכן היו אפקטיביים עבורכם.