פיקוד העורף התרעה במרחב

פרסום אישי באינטרנט

פרסום אישי באינטרנט, הינו סוג פרסום המתפתח באופן מהיר ותופס תאוצה רבה

מערכת רשת 17/01/11 12:18אתם מכירים את זה שבדיוק שהחלטתם להיפרד מהחברה ושיניתם את הסטטוס בפייסבוק, פתאום הפלא ופלא אתם מפוצצים בפרסומות על אתרי הכרויות? או שבדיוק שיניתן את הסטטוס שלכן למאורסת, ופתאום בלי שום הודעה מוקדמת מתחילות להופיע לכן שלל של פרסומות הקשורות להשכרת שמלות, עיצוב שיער , טבעות אירוסין ,אולמי אירועים ועוד פרסומים נוספים הקשורים לכל הקשור בהכנות לחתונה המיוחלת? זה לא שמישהו קורא לכם את המחשבות, זהו פשוט סוג חדש של פרסום.

 

כיום כבר כולם יודעים ומכירים את הכוח העצום הטמון ברשתות החברתיות הן מבחינת פיתוח קשרים עסקיים ויצירת חברויות שונות והן מבחינת כלי שיווקי ופרסומי יעיל ורחב.

פרסום אישי באינטרנט, הינו סוג פרסום המתפתח באופן מהיר ותופס תאוצה רבה , וזאת כמובן תודות לפיתוחים הטכנולוגיים המוצעים כדוגמת הפלטפורמות המוצעות הן על ידי הרשתות החברתיות והן על ידי אתרים כדוגמת גוגל ויוטיוב.

 

 

אז איך עובד פרסום אישי באינטרנט?

 

 

העיקרון עליו מתבססות מערכות הפרסום האישי הוא בעצם עיקרון פשוט למדי, המערכת לוקחת את הנתונים הקיימים שאתם הגולשים כתבתם על דעת עצמכם, בהתאם לנתונים אלו המפרסמים השונים יכולים להגדיר את קהלי היעד אליהם הם מעוניינים להגיע. וכך בעצם נוצר מצב שבו מצד אחד המפרסמים מצליחים להגיע בדיוק לקהל הרלוונטי שאליו הם מכוונים ומצד שני הגולש מקבל ישירות את הפרסומים הכי מותאמים ורלוונטיים לצרכים ולרצונות שלו.

 

 

מי מאיתנו לא מעדכן מידי פעם את הפרופיל שלו בפייסבוק, בין אם זה מידע בסיסי כדוגמת גיל, מקום מגורים, סטטוס ותאריך לידה ועד לפרטים יותר ממוקדים כדוגמת השכלה, מקום עבודה, תחביבים ותחומי עניין וכו'.

 

כיום מפרסמים יכולים לקחת כל אחד מהפרמטרים האלו ובעזרתם לכוון ולשגר פרסומות שונות לאנשים בעלי מאפיינים מוגדרים וידועים מראש.

 

כך לדוגמה, אותה אישה שבדיוק עדכנה בפרופיל שלה על הולדת בנה הבכור, סביר להניח שתקבל פרסומת אודות אתרים ופרסומים המציעים חבילת לידה לאימא הטרייה.

ואותו בחור שבדיוק עשה לייק על דף עסק של חברה המציעה שירותים הקשורים לבריאות, ורפואה משלימה,יתחיל לראות מאותו רגע פרסומים שונים בפרופיל שלו אודות, הטבות על שיעורי יוגה, טאי צ'י, דיקור סיני ועוד מגוון שירותים נוספים הקשורים לתחומים אלו.

 

כפי שכבר הבנתם ניתן לשגר פרסומות באופן ממוקד החל מפילוחים כלליים ועד לפילוחים מורכבים וממוקדים יותר. כיום מפרסמים יכולים להגיע לרמות פילוח מורכבות וממוקדות מאוד,לדוגמה, אם מפרסם רוצה להציג את המודעות שלו רק לסטודנטים לתואר ראשון בכלכלה בטווח הגילאים 20-25 , הגרים בראשון לציון אשר לומדים במכללה למנהל , ועשו לייק על לילה כלכלי. הוא בהחלט יכול לעשות זאת.

 

 

המטרה העיקרית בפרסום אישי באינטרנט היא היכולת להצליח ולהציג לגולש את הפרסומות שהכי מותאמות לצרכים ולרצונות שלו כאשר בסופו של דבר מטרת המפרסם היא לחשוף את מוצריו ללקוחות שהכי רלוונטיים אליו.

 

אז תחשבו על זה בפעם הבאה שתחליטו כי הגיע הזמן לשנות לסטטוס חדש...