פיקוד העורף התרעה במרחב

קורס ברמנים מקצועי

מי אינו מפנטז להיות ברמן, אחד כזה שמבין במשקאות אבל לעולם לא שיכור

מערכת רשת 17/01/11 08:50מי אינו מפנטז על להיות ברמן, אחד כזה שמבין במשקאות אבל לעולם לא תתפסו אותו שיכור, שכל הבחורות פותחות איתו בשיחה מלב אל לב בלי בעיה והגברים מחזיקים ממנו? ובכן, הפנטזיה הזו לא חייבת להישאר בגדר חלום - בשוק מוצעים כיום קורסי ברמנים למכביר, והם אינם דורשים תנאי קבלה מיוחדים כמו תואר שני. נכון שלא תהפכו בן לילה לגברים שרמנטים או לבחורות נאות וקשוחות, אבל בהחלט תוכלו להתנסות בחוויה כיפית של לשלוט בבר, וגם הזדמנות להתפרנס לא רע בהמשך.

 

מעבר לפנטזיה, מקצועו עתיק היומין של מוזג המשקאות נחשב עד היום לאחד המקצועות הפופולריים ביותר. נדמה כי תמיד יהיה לו ביקוש, ובכל מקום בעולם. קורס ברמנים, למרות הסטיגמה הקלילה שלו, הוא קורס שלוקח את עצמו לגמרי ברצינות (תלוי באיזה מקום תבחרו ללמוד, כמובן), עורך מבחן סיום ומעניק תעודת ברמן למי שעובר את המבחן. תעודה זו אינה סתם נייר, שכן בלעדיה יהיה לכם קשה להתקבל כך סתם לעבודה בבר, ומעבר לכך – יש קורסים שממש יבטיחו לסדר לכם עבודה בסיומם.

 

קורס ברמנים מקצועי תפקידו לספק לכם את כל המידע הנדרש אודות סוגי האלכוהול הנפוצים, ההיסטוריה שלהם וכמובן על אופן ההכנה של משקאות וקוקטיילים שונים. בקורס תלמדו כיצד להתאים משקה ללקוח ומה כדאי להציע לו בהתאם למצב רוחו, אילו כוסות להתאים לכל משקה, תרכשו תודעת שירות ותלמדו כיצד לתקשר עם לקוחות. מעבר לכך, במהלך הקורס תטעמו משקאות רבים ותתנסו בהכנתם, ואולי אף תצליחו לפתח טעם ייחודי משלכם.

 

הקורסים השונים מלמדים גם על חיי הלילה, שכן חשוב להכיר את המסגרת התרבותית בה אתם פועלים, כמו גם את יצוריה השונים. גם התמודדות עם לקוחות בעייתיים, או, להבדיל, עקרונות עזרה ראשונה במצבי חירום רפואיים של שתייה מופרזת, נכללים בין חומרי הקורס. למי שיתלהב במיוחד וירצה עוד, קיימת האפשרות לקחת קורסים מתקדמים שונים – הרציניים מביניכם אולי יתעניינו בקורסים לניהול בר, והפחות בוגרים - בכאלה המלמדים להטוטי בר שונים (כן, אלה המערבים ג'אגלינג של כוסות ובקבוקים שבירים!) שישעשעו ויאתגרו אתכם ויבטיחו לעורר את קנאת הסובבים.

 

וכמה זה עולה, תשאלו? ובכן, מחיר קורס ברמנים נע כיום בין 2,500 ש"ח עבור קורס בסיסי לבין 5,000 ש"ח לקורס מורחב. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון, כך שאם בא לכם על משהו כיפי ולא מחייב לאחר השחרור אולי כדאי לכם לשקול קורס ברמנים על פני קורס פסיכומטרי. קורס ברמנים נלמד במסגרת בתי ספר לברמנים, חברות אירועים ופאבים שונים, ותיקים יותר או פחות. כדאי לבדוק בכל מקום שמציע לימודי ברמנים האם התעודה שניתנת בסיום הקורס מוכרת על ידי איגוד הברמנים הבינלאומי או ארגון בינלאומי דומה, שכן תעודה כזו תאפשר לכם לעבוד גם בחו"ל וזה יתרון משמעותי.