פיקוד העורף התרעה במרחב

קורס כתבי ושדרי ספורט

כמה פעמים יצא לכם לצפות במשחק, להקשיב לשדר ולהגיד - איזה עבודה חלומית

מערכת רשת 05/01/11 09:49כמה פעמים יצא לכם לצפות בטלוויזיה במשחק כדורגל או כדורסל, להקשיב לשדר ולהגיד לעצמכם יא אללה איזו עבודה חלומית, כל היום לטייל בין מקומות, לראות ספורט ועוד לקבל על זה כסף? ועוד שאתם בטוחים שאתם מבינים הרבה יותר מכל שדר פעיל שיש. אם רק היינו יכולים גם אנחנו לקחת רק לרגע את המיקרופון ולצרוח מכל הלב הללויה איזה גול!!!. בעולם שבו כל אירוע ספורטיבי משודר למיליוני בתים ברחבי העולם וכמעט מידי ערב יש איזה משחק ואפילו מבט לחדשות מפנה את מקומה לחדשות הספורט כל יום באותה דקה על השעון, מקצוע הכתב ושדר הספורט הפכו למבוקשים מאוד. הצטרפות לאחד הקורסים לכתבי ושדרי ספורט יכולה להיות תחילתה של קריירה מעניינת וכיפית במיוחד.

תחומי הלימוד מאוד מגוונים וכוללים קורסים רבים הנוגעים בכל תחומי המדיות הקיימות. הסטודנט ילמד כל מה שצריך לדעת על טלוויזיה ורדיו, מהי עמידה נכונה מול מצלמה, כיצד לכתוב, לערוך ולהפיק משדרי ספורט המוניים ואף ילמד להכין ולהגיש כתבות שטח מעמיקות וכיצד לקריין בצורה ובקצב הנכונים. קורס נוסף יתמקד בעיתונות הכתובה וילמד את הסטודנט כיצד לכתוב כתבה עיתונאית באופן מקצועי ומדויק. בשנים האחרונות החלו לצוץ גם על גבי הרשת אתרי ספורט רבים וגם על צורת הכתיבה וההגשה בהם יינתן דגש מיוחד. החלק היותר מעניין יעסוק בענפי הספורט עצמם כאשר הסטודנט ייחשף לכל תולדות המשחקים תוך לימוד חוקת הכדורגל והכדורסל וטקטיקות המשחק השונות על מנת שיוכל לפרשן ולשדר בצורה מקצועית בזמן אמת.

מלבד הלימודים התיאורטיים יזכה הסטודנט גם לתרגל את העניין באופן מעשי באולפני הרדיו והטלוויזיה השונים, החל מישיבה מאחורי הקלעים בחדרי העריכה, דרך יציאה לשטח לצורך הכנת כתבה מקיפה, ועד להגשת שידור מלא בשידור חי.

בשל הביקוש הרב ניתן למצוא כיום מקומות רבים המקיימים קורסי שדרות וכתבים, כמעט כל תחנת טלוויזיה ורדיו המכבדות את עצמן נוהגות לפתוח מסלול מיוחד שהמצטיינים בו אף זוכים להיכנס בשערי התחנה ולהצטרף לצוות הכתבים והשדרים המורחב. לא צריך שום קורס פסיכומטרי כדי להתקבל, מספיקה רק השכלה תיכונית, מעבר ראיון אישי ובעיקר הרבה אהבה טהורה לכל סוגי הספורט הקיימים.

אם עוד לא השתכנעתם כדי שתדעו שאת הקורס יעבירו בכירי הכתבים והשדרים שכולכם מכירים. כך שכדאי מאוד להשקיע, להראות התלהבות ולנסות למשוך לאחד מהם את העין, לכו תדעו לאן זה יוביל ולאן תוכלו להגיע בעזרתם.

אז אם נמאס לכם כל היום לשבת במשרד בעבודה משעממת, ואתם מחפשים משהו קצת אחר, כדאי לכם להצטרף לקורס כתבי ושדרי ספורט ומהר מאוד תתחילו לחרוש את כל מגרשי ישראל והעולם כולו.