פיקוד העורף התרעה במרחב

שיווק אירועים באינטרנט

רשת האינטרנט, נחשבת היום, לכלי שיווקי מרכזי ועיקרי עבור חברות ועסקים

מערכת רשת 26/12/10 12:41 

תעשיית האירועים כיום הולכת וגדלה מבחינת הגיוון, האפשרויות, ההיצע. בכל הקשור לתחום הפקת וארגון אירועים וכל הנדרש לצורך כך, האפשרויות הן אינסופיות. מגוון נותני שירותים כמו צלמים, תקליטנים, מאפרות עם ניסיון באיפור כלות, אולמות אירועים, גני אירועים, קייטרינג וכיוצא בזה מתחרים על קהל לקוחות אחד. רשת האינטרנט, הנחשבת כיום, בשונה מבעבר לכלי שיווקי מרכזי ועיקרי עבור חברות, עסקים ואנשי מקצועי בתחומים שונים ומגוונים, חיונית כחלק מהשיווק של הכללי. מדובר בעצם בזירה שחשוב להיות בה ולהראות נוכחות, קיום והתמודדות עם התחרות הגדולה בשוק על קהל היעד. 
האינטרנט לאיתור מידע ורכישות
גולשים המחפשים לארגן ולהפיק אירוע מכל סוג שהוא, מחפשים מידע באינטרנט כולל פרטים של נותני שירותים, אנשי מקצוע בתחום וספקים מכל סוג שהוא רלוונטי. הרשת מציעה להם החל מאתרי השוואת מחירים, מאמרים מקצועיים ואינפורמטיביים ועד פורומים בתחומי האירועים, המאפשרים לקבל משובים וחוות דעת לגבי כל אלה מתוך התנסות אישית ושיתוף אחרים.
שיווק אירועים באינטרנט
שיווק באינטרנט מהווה כיום חלק חיוני ובלתי נפרד מכל פעילות שיווקית של בעל מקצוע וחברות בתחום האירועים. אפשרויות השיווק הינן מגוונות: החל מאתר בית מקצועי, פרסום בפורטלים נישתיים ועד כרטיס חברה או עסק ברשתות חברתיות.
אתר הבית של העסק
אתר הבית של העסק או החברה מהווה כרטיס ביקור של העסק, הפנים שלו וכלי שיווקי בפני עצמו, הכולל אפשרות להשאיר פרטים ליצירת קשר וליד עבור נציג העסק. אתר אינטרנט המשדר מקצועיות מאפשר לקהל הלקוחות הפוטנציאליים להתרשם באופן ראשוני מהשירותים של החברה או אנשי המקצוע על סמך גלריית תמונות באתר או תיק עבודות. מומלץ לשלב באתר סרטוני וידאו, קליפים, מאמרים, מפת הגעה, כל הנדרש כדי שהאתר יהיה מעניין, ענייני, מגוון ומוכר.
קידום אורגני וממומן
תחום האירועים הינו תחום תחרותי כשמדובר בקידום אורגני בגוגל, כאשר על המיקומים הגבוהים מתחרים עסקים גדולים ויוקרתיים, הנעזרים בשירותיהם של חברות קידום אתרים מקצועיים כדי להגיע למיקומים אילו. הם נהנים מקהל לקוחות המגיע לאתר שלהם דרך חיפושים רלוונטיים כמו "גני אירועים", "איפור מקצועי" וכדומה. במקביל לקידום האורגני, אפשרות שיווק טובה נוספת מתייחסת לקידום ממומן- במודעות בתשלום בגוגל- כאשר התשלום הוא לפי הקלקה וניתן להופיע בחיפושים לפי ביטויים רלוונטיים ונחשקים. היופי הוא שניתן להציג מודעה שיווקית שתפנה לדף נחיתה מוכר ושיווקי שמאפשר להשאיר פרטים ומהווה ליד לעסק.
פרסום העסק בפורטלים ואתרים ייעודיים

הרשת מוצפת כיום פורטלים ייעודיים בתחום האירועים, המרכזים במקום אחד את כל הנדרש בעת ארגון והפקת אירועים פרטיים וחברתיים. מעבר לפרסום פרטי התקשורת של נותני שירותים ומידע כללי אודות העסק, ניתן ליהנות מעולם תוכן עשיר הכולל טיפים, פורומים ועוד. באופן זה, הגולש מוצא את ייעודו וגולש ממושכות באתרים מהסוג. זהו מקום מצוין לכל איש מקצוע, נותן שירות ולעסק להיות בו, ממוקמים בקטגוריה המתאימה ונגישים לקהל הלקוחות הרלוונטי והממוקד ביותר, כך שהעיניים המתאימות ביותר הן אילו שתצפנה בבאנר או בכל אמצעי פרסום אחר. בנוסף לפורטלים

כפלטפורמה לפרסום, מומלץ לפרסם גם באתרים הפונים לקהל היעד. למשל, אם מדובר באולם אירועים יוקרתי שפונה לקהל יעד מהעשירון העליון, כדאי לפרסם באתרים הפונים לפלח שוק זה.  דרך נוספת לפרסם במקומות אילו היא באמצעות מתן חסות על מאמר מקצועי בנושא רלוונטי לעסק. לדוגמא מאמר בנושא איפור כלות שנכתב באדיבות מכון לאיפור כלות עם קרדיט וקישור לאתר הבית.
פעילות ברשתות חברתיות
שיווק ברשתות חברתיות נעשה מקובל ונפוץ במהלך השנים. כך, לכל עסק או חברה שרוצים להראות נוכחות ולהשיג קהל לקוחות, חשוב שיהיה כרטיס עסק בפייסבוק. בכרטיס זה, הוא ייתן פרטים לגבי השירות, יוכל להציע מבצעים והנחות, יעדכן לגבי שירותים, מוצרים חדשים ויצבור קהל לקוחות וחברים רחב.
לסיכום,

אפשרויות שיווק אירועים באינטרנט מגוון ורחב, ומומלץ לתקוף במספר חזיתות, במיוחד כשמדובר בעסק בתחום תחרותי. המטרה היא להיות באותם מקומות בהם נמצא קהל הלקוחות הפוטנציאלי ולהיראות ענייניים, מגוונים ומפתחים.