פיקוד העורף התרעה במרחב

שימוש במדיה לחיפוש עבודה

דרכי חיפוש העבודה היו מאז ומתמיד חיפוש במודעות דרושים המתפרסמות בעיתון או פשוט הליכה פיסית למקומות העבודה והשארת קו"ח. אך המשחק השתנה לחלוטין עם כניסת

ג'קי סויקיס 16/11/10 12:09כל אחד מאיתנו מכיר את ההרגשה שמרגישים כאשר צריכים למצוא עבודה חדשה – סוג של ייאוש וחוסר כוח כללי, אשר מבאס אותנו עוד לפני שבכלל היינו בריאיון העבודה הראשון. לא קל להשיג עבודה חדשה, בטח ובטח לא כזו הנופלת בתחום הספציפי בו אנחנו חולמים לעבוד.
דרכי חיפוש העבודה המסורתיות היו מאז ומתמיד חיפוש במודעות דרושים המתפרסמות מדי יום בעיתון או פשוט הליכה פיסית למקומות העבודה והשארת קורות חיים. אך המשחק השתנה לחלוטין עם כניסתם של האינטרנט ועולם המדיה הדיגיטאלית לחיים שלנו.
העידן החדש של חיפוש עבודה
חיפוש עבודה כיום הוא כבר משהו שונה לחלוטין ממה שהיה פעם. כיום, באמצעות שימוש נבון ומושכל בעולם המדיה העומד לרשות כל אחד ואחד מאיתנו, חיפוש העבודה הופך להיות קל ובעיקר יעיל הרבה יותר מבעבר.
את מודעות הדרושים המסורתיות מחליפים כיום אתרי דרושים באינטרנט, אשר יעילותם גדולה פי עשרות מונים מהמודעות הרגילות בעיתון. באמצעות אתרי חיפוש עבודה, יכול מחפש העבודה הממוצע להגיע לעשרות ומאות מעסיקים המחפשים עובדים בתחום הספציפי בו הוא מעוניין לעבוד, בתוך חיפוש קצר של מספר דקות בלבד. גם מי שמחפש עבודה מסוימת בנישה דקה וספציפית, יכול למצוא את החברות הרלבנטיות עבורו בקלות ובמהירות. מלאכת חיפוש העבודה נעשתה הרבה יותר יעילה ופרודוקטיבית, והרבה פחות מייאשת.
המצב החדש שנוצר טוב כאמור עבור כולם, לא רק עבור מחפש העבודה. גם המעסיקים עצמם מרוויחים מהעניין. אלו מקבלים לידיהם עשרות ומאות קורות חיים ביום, של אנשים המעוניינים בתחום ספציפי זה. כך הם יכולים לבחור, ולהשיג תוך זמן קצר ועלויות חיפוש זניחות עובדים מתאימים וראויים.
בנוסף, גם החברה בכללותה מרוויחה מהמצב החדש הזה. מכיוון שחיפוש העבודה ומציאת העובדים המתאימים נעשו יעילים כל כך, זמני החיפוש הממוצעים ירדו באופן ניכר. משמעות הדבר היא כי זמן האבטלה הממוצע נמצא במגמת ירידה, מה שכמובן תורם משמעותית לכלכלה בכללותה.
עולם האינטרנט והמדיה המודרני בנה בעצם רשת עולמית המחברת ביעילות ובמהירות בין אנשים וגופים שונים. עולם הדרושים וחיפוש העבודה/עובדים הוא דוגמה מצויינת לתחום בו עולם המדיה המודרני הביא לייעול חסר תקדים, המשרת את כל הצדדים ופשוט מקל על החיים.
בפעם הבאה שאתם נמצאים במצב בו אתם מחפשים עבודה חדשה או לחילופין – מחפשים עובדים טובים ואיכותיים לעסק שלכם, זכרו כי עולם המדיה והאינטרנט הוא המקום הראשון אליו עליכם לפנות.