פיקוד העורף התרעה במרחב

השילוב בין עולם המדיה לעסקים

בתחום מנהל העסקים, חייב המנהל להיות עם האצבע על הדופק, ולוודא כי הוא נמנה בשורה הראשונה של המשתמשים הנבונים בעולם המדיה והאינטרנט

ג'קי סויקיס 15/11/10 14:27עולם המדיה הוא עולם חדש יחסית, אשר זוכה מזה כמה עשרות שנים לתנופה אדירה בעקבות הפיתוחים הטכנולוגיים המדהימים להם אנו עדים מדי שנה. במקביל לחלחולו של עולם המדיה לכל תחום כמעט בחיי היום יום שלנו, ניתן להצביע על חדירתו גם לעולם העסקים המפותח והמתקדם של המאה העשרים ואחת.
כיום, מנהל עסק ממוצע, חייב לעשות שימוש שוטף ונבון בכל מגוון האמצעים העומדים לרשותו, בכללם גם אמצעים דיגיטאליים מתקדמים. בתחום מנהל העסקים, יותר מאשר בכל תחום אחר כמעט, חייב המנהל להיות עם האצבע על הדופק, ולוודא כי הוא נמנה בשורה הראשונה של המשתמשים הנבונים בעולם המדיה והאינטרנט השולטים כיום בעולם.
חשיבותו של עולם האינטרנט והמדיה למנהלי העסקים רבה כל כך, עד כי ניתן למצוא כיום קורסים רבים בפקולטות ל- מנהל עסקים אשר עוסקים ישירות בקשר החזק שבין עולם המדיה לעולם הניהול, ובדרכים לנצל באופן נבון את העולם הדיגיטאלי של העידן החדש לצורך ניהול וקידום העסק.
על מנת להבין את חשיבותו העצומה של עולם האינטרנט והמדיה הדיגיטאלית לעולם מנהל העסקים, ניקח כדוגמה מנהל עסק ממוצע בישראל. על מנת לשמור על קשר רציף ושוטף עם מאות ואלפי הגורמים עמם בא העסק במגע (לקוחות, ספקים, שותפי פוטנציאליים וכד') חייב מנהל העסק לעשות שימוש שוטף במגוון תוכנות דיגיטאליות אשר מיועדות למטרות אלו בדיוק (התוכנות המוכרות דוגמת "Excel" ו"Outlook" הן רק קצה הקרחון...). לדוגמה, עבור עסק אשר עובד מול גורמים בחו"ל, השימוש בתוכנות מדיה ותקשורת דוגמת "סקייפ" מאפשרות למנהל העסק לשמור על קשר רציף מול אותם גורמים, ובכך לשמור על רמת שליטה גבוהה יחסית בכל הנעשה בעסק.
בנוסף, ההתמצאות והפעילות בתחום השיווק, המהווה מרכיב אינטגראלי ובלתי נפרד מפעילותו של כל עסק ועסק, נעשית כיום רובה ככולה באמצעות האינטרנט והמדיה הדיגיטאלית. מנהל העסק יכול לשווק את העסק שלו לכל העולם בלי לזוז אפילו מהכיסא שלו, באמצעות המחשב כמובן.
השימוש הנעשה על ידי מנהלי העסקים בימינו בעולם המדיה והאינטרנט הוא אם כן נרחב, וחיוני ביותר. שליטה נאותה בעולם זה מקנה למנהל העסק יתרון תחרותי של ממש, ולכן סיכוי גבוה יותר להביא את העסק שלו לידי שגשוג.