פיקוד העורף התרעה במרחב

השפעת התקשורת על בריאותנו

עולם התקשורת והמדיה של ימינו הוא עולם עשיר ומפותח. כמעט כל אחד ואחד מאתנו הוא צרכן מדיה מושבע, גם אם איננו שמים לב או רוצים להודות בכך.

ג'קי סויקיס 18/11/10 21:47 

בנוסף לעדכונים שוטפים שכולנו מקבלים מדי יום בפלאפון או במייל, אנחנו נוהגים על פי רוב להקדיש לפחות כמה שעות של ישיבה מול הטלוויזיה בערב, שלא לדבר על שעות מרובות של ישיבה מול המחשב והאינטרנט.
לצריכה מוגברת זו של מדיה ותכנים מפי אמצעי התקשורת השונים השפעה של ממש על בריאותם הגופנית של מיליוני אנשים ברחבי העולם. האדם עד כה לא רגיל היה לשבת כל כך הרבה שעות ולבהות במסך כלשהו. רק במהלך המאה האחרונה, מאז המצאת הטלוויזיה והמחשב, החל האדם מרגיל עצמו לשעות ישיבה מרובות מדי יום. לישיבה מרובה זו השפעה בריאותית של ממש על הגב ועמוד השדרה, כמו גם על השרירים השונים בגוף.
ואכן, בשנים האחרונות, דווחו יותר ויותר מקרים של תלונות מצד אנשים בנוגע למצב הגב שלהם, או בעיות גופניות אחרות, אשר נובעות כתוצאה ישירה משעות ישיבה מרובות מדי.
כיצד פותרים את המצב? הפתרון המתבקש והטוב ביותר הוא כמובן להכניס לשגרה השבועית שלכם כמה שעות טובות של פעילות גופנית. שחייה, ריצה או כל ספורט אחר הנעשה באופן קבוע, ירענן את השרירים שלכם וישאיר אתכם בכושר.
פתרון נוסף הוא לדאוג למערכות ישיבה מתקדמות ואורטופדיות בבית, ואם ניתן אז גם במשרד. הזמן בו אתם יושבים מול הטלוויזיה והמחשב הוא זמן רב ויקר, ומצב זה אינו צפוי להשתנות במשך כל חייכם. לכן כדאי מאוד ורצוי להשקיע כמה אלפי שקלים, ולרכוש מערכת ישיבה טובה אשר תתמוך בגב ובגוף כולו בצורה טובה, ותותיר אתכם עם הרגשה טובה יותר ועם פחות כאבים יום יומיים.
אנחנו חייבים לבצע התאמות נדרשות בחיים שלנו על מנת לסגל את גופנו לעידן החדש בו אנו חיים, אשר משמעותו בין היתר צריכה מוגברת של תקשורת ומדיה, הדורשת שעות ישיבה מרובות. בעזרת התאמות אלו לאורח החיים של המאה העשרים ואחת, נוכל ליהנות מהטוב שיש לטכנולוגיה של ימינו להציע לנו, בלי לפגוע בגוף שלנו כמעט בכלל.