פיקוד העורף התרעה במרחב

פרסום ממומן – לאינטרנט יש יתרון

עולם הפרסום משפר עמדותיו ביחס ללקוחות הפוטנציאליים בכל תחום. שיטות הפרסום המוכרות הן בטלוויזיה וברדיו ובעיתונות אך היעילה מכולן היא הפרסום באינטרנט

ג'קי סויקיס 03/10/10 10:23המדיה האינטרנטית היא חלק בלתי נפרד מאורח החיים המודרני שלנו, והמדיה הזו יודעת לתווך בין נתוני הגלישה של כל אחד מאיתנו ובין הצורך שהפרסום יכול לענות עליו, כמו פרסום של מועדון המתמחה בחגיגות בת מצווה למי שגולש במנוע החיפוש ומחפש על כך מידע. החיבור בין הצרכים והמענה עליהם הוא נחלת האינטרנט בלבד.

התחרות והניצחון בה
לכל תחום יש הרבה מאוד אתרי אינטרנט שמציעים את מוצריהם ושירותיהם לכל מי שרוצה וצריך, והמטרה של בעלי האתרים הללו היא להגיע לכל הגולשים והלקוחות הפוטנציאליים. כאן נכנסים לתמונה מנועי החיפוש. הרי כאשר אנו מבקשים למצוא מידע בנושא מסוים, כמו מוסיקה לחגיגת בת מצווה, כל מה שאנו צריכים לעשות זה להקליד מספר מילים במנוע החיפוש והתוצאות יגיעו אלינו מהר מאוד. בעלי האתרים מבקשים להיות בין התוצאות הראשונות, ומי שנמצא ראשון תמיד מרוויח יותר. הניצחון בסופו של דבר הוא של אלה שרכשו קישור שנמצא תמיד במעלה דף התוצאות של מנוע החיפוש. אם רוצים לנצח בתחרות הזו צריך לשלם עליה.

היתרונות הרבים של פרסום ממומן
בניגוד למדיות האחרות, על פרסום במנוע החיפוש לא צריך בהכרח לשלם מראש, אלא משלמים על פי מספר ההקלקות שהיו על הקישור המדובר. במידה ולא בוצעו הקלקות, בעל האתר לא הפסיד יותר מדי, ואפשר גם לקבוע תקרה מסוימת של הקלקות, שלאחריה הקישור ייעלם עד למחרת היום, או שאפשר לשלם עוד יותר ולהשאיר את הפרסום באופן קבוע עד לתקופה בלתי מוגבלת. התשלום נקבע גם על פי כמו המילים ומילות המפתח שיש בו. הפרסום הממומן מתאים מאוד לבעלי אתרים שלא יוכלו לפרסם עדיין בעזרת פרסום אורגני, כלומר על ידי מילות מפתח שנמצאות בתוך האתר, וכך תוצאות החיפוש לא יביאו את הגולשים בהכרח אל האתר שלהם, וכאן מגיע המקום של הפרסום בתשלום, על מנת שניתן יהיה להתחיל ממשהו.

לדעת שיש יותר מצד אחד בתחום
לרוב, אנשים יעדיפו להיכנס במנוע החיפוש שלהם אל התוצאות האורגניות ולא אל התוצאות הממומנות, אל הקישורים שנמצאים במעלה הדף, ולכן חשוב מאוד להשקיע גם בנושא הזה. כן יש את המקום להתייעץ עם המומחים, האם כדאי לממן פרסום לאתר של אטרקציות לאירועים כמו בת מצווה וחתונות, או שמא עדיף להמתין עם הכל ולהשקיע דווקא בחיפוש האורגני. ההבדל יכול להיות משמעותית לרבים, ולכן המומחים בתחום יכולים לתת את כל התשובות הספציפיות.