פיקוד העורף התרעה במרחב

להכיר את EBAY בכל העולם

המטרה של האתר הזה היא ליצור מסחר גלובאלי ככל האפשר, ובעצם לקשר בין סוחרים ובין צרכנים, בין מי שרוצים למכור משהו ובין מי שמבקשים לקנות זאת.

03/10/10 10:21
EBAY הוא אתר מכירות פומביות שפועל באינטרנט, ומכל העולם ניתן להפעיל אותו. האתר קיים משנת 1995, וכרבע מיליארד אנשים רשומים בו כמשתמשים קבועים. מדי יום מועלים לאתר עשרות מיליונים של פריטים למכירה, החל ממוצרי חשמל פשוטים, דרך רהיטים, מכוניות, בתים, פריטי אספנות ועוד. אם אנו מחפשים טבעות אירוסין, אפשר דרך האתר למצוא היצע מאוד גדול של תכשיטים, שמתוכן אנו יכולים לבחור את הטבעת המתאימה לנו ולשם. התשלום לאתר מבוצע מזה מספר שנים גם על ידי paypal, שזו שיטת תשלום מקוונת נוחה מאוד.

להשתמש באתר לכל צורך
EBAY מוכר כאתר אינטרנט יעיל מאוד, ורבים מציעים את פרטי האספנות שלהם, את המכוניות והמטוסים שלהם באינטרנט למכירה פומבית, על מנת שיוכלו לקבל עליהם את המחיר הגבוה ביותר. לעיתם כמות הפריטים ומהותם בלתי נתפסת, אך מכיוון שמדובר בתופעה גלובאלית, יש לכל אחד את האפשרות להעמיד משהו שלו למכירה, או לחנות, עסק, חברה וכיוצא בזה, ולקוות שיקבלו תמורה מן המסחר המקוון. תכשיטים רבים מוצעים למכירה באינטרנט, וניתן למצוא שם טבעות אירוסין ונישואין, שרשראות, עגילים, תכשיטים מחומרים שונים כמו זהב, כסף ויהלומים ועוד. לכל אחד מאיתנו יש את הצורך בתכשיטים, וב EBAY יש בהחלט מגוון גדול מאוד.

לדעת שהמוצרים הנמכרים הם אמיתיים
האמינות של EBAY לא מוטלת בספק, אך יש לדעת מהו המוצר שאותו אנו רוכשים. תמיד צריך לדעת שיש כאן בסיס של אמינות מבחינת תנאי המסחר המקוון, אך גם לאתר וגם לקונים והמוכרים בעזרתו יש את האלמנט המוסרי והאתי. כמובן שהמוצרים גם נבדקים לפני ואמינותם מוכחת. במידה ואנו רוצים לרכוש תכשיטים, כמו טבעות אירוסין, חשוב לנו לדעת שמדובר בטבעות העשויות מזהב אמיתי, או שטיב היהלום שלהן אינו מוטל בספק, שהמשקל שלו הוא הנכון ושלא מדובר ביהלום מזויף. אם יש חברות מוכרות שמוכרות את התכשיטים דרך האתר, ניתן להאמין להן יותר.

לחשוב גם על דמי משלוח
גם אם מדובר בתכשיטים, ברהיטים ובכל דבר אחר, חשוב מאוד לדעת מהו המחיר של המשלוח. כאשר אנו רוכשים מוצר בארץ, אנו יכולים גם לאסוף את המוצר באופן עצמאי, אך אם אנו רוכשים מוצרים כמו טבעות אירוסין, מצידו השני של העולם, חשוב מאוד לדעת האם המחיר כולל גם את המשלוח או שלא. יש הנוטים להכניס את מחיר המשלוח למותר ויש שמבחינתם המשלוח הוא על חשבון הבית, ומומלץ מאוד להבחין בין שתי האפשרויות הללו ולאבחן את טיב הרכישה בטרם מתן הפרטים של כרטיס האשראי. אמנם לא מדובר בסכומים משמעותיים, אך תמיד כדאי ועדיף לבדוק זאת מראש.