פיקוד העורף התרעה במרחב

קידום בתחומים תחרותיים (1)

קידום אתרים בתחומים תחרותיים שונה באופן מהותי מתחומים פחות תחרותיים. הבעיה צצה כשעוד ועוד מתחרים משפרים את אתריהם ויוצאים למאבק על מעמדם.

ג'קי סויקיס 03/10/10 10:28קידום אתרים בתחומים תחרותיים שונה באופן מהותי מקידום אתרים בתחומים פחות תחרותיים. כאשר הענף העסקי אינו מכיל מתחרים רבים התוצאות במנוע החיפוש מסתדרות על פי אותו ההגיון המופלא שהביא את גוגל למעמדה הנוכחי כענקית חיפוש – האתרים היותר טובים נמצאים בראש העמוד והאתרים הקצת פחות טובים (מבחינת כמות ואיכות התוכן, רלוונטיות וכמות הקישורים הנכנסים...) נמצאים בירכתי תוצאות החיפוש. לכן, כאשר לקוח מתחום שאינו תחרותי במיוחד רוצה להתקדם במקרים רבים אופטימיזציה בסיסית של מבנה האתר והתכנים באתר (בתוספת מספר מועט של קישורים איכותיים) תספיק על מנת להביא אותו בבטחה אל המקום הראשון. עבור מקדמי אתרים, להביא אתר בתחום לא תחרותי למקום הראשון בגוגל זה דיי דומה להשתתפות של אצן בריא במרוץ של אולימפיידת הנכים - קל עד כדיי גיחוך.

הבעיה מתחילה כאשר מתחרים נוספים מבינים את היתרונות העצומים שגלומים במיקום טוב בתוצאות האורגניות והענף העסקי השקט נעשה לתחום רועש וגועש שבו כל האתרים עברו אופטימזציה לעילא ולעילא. כעת, התחרות מתבססת בסופו של דבר על כמות המשאבים שיכול כל אתר להרשות לעצמו להשקיע במאבק על ראש תוצאות החיפוש, ובלבד שהוא עושה זאת בדרך אתית וראויה.

אחרי שכל האתרים נמצאים במצב אופטימאלי בעיני "העכבישים" של מנוע החיפוש התחרות מתמקדת בשני מקצים עיקריים – מספר דפי התוכן באתר ומספר הקישורים הנכנסים.
ככל שיש לאתר יותר דפי תוכן, כך, גוגל מניחה, הגולשים ימצאו בו ענין רב יותר ולכן היא רואה את מספר דפי התוכן כקריטריון חשוב ביותר לדרוג בתוצאות החיפוש.כמובן שגם לצפיפות מילות המפתח בתוכן יש חשיבות נכבדה אולם כמעט בכל אתר שמנוהל על ידי מקדמי אתרים הקריטריונים הללו נבחנים תחת זכוכית מגדלת.

מעבר למספר דפי התוכן האיכותיים באתר (ולא, דף שיש בו חמישים מילים ממש לא נחשב לדף תוכן איכותי, תתחילו לדבר משלוש מאות חמישים מילים ומעלה...) גם הקישורים הנכנסים הם משאב חשוב. בחלקה השני של הכתבה ננסה להבין מדוע גוגל מעניקה לקישורים הנכנסים חשיבות גדולה גם כיום ונדע כיצד הקישור עבודות גבס (לדוגמא)
מסייע לאתר שהוא מקשר אליו...