פיקוד העורף התרעה במרחב

קידום בתחומים תחרותיים (2)

חלק ממקדמי האתרים עדיין חושבים שקישורים הם קריטריון חשוב בגלל שבלוגרים וגולשים מייצרים קישורים לאתרים מועדפים ומומלצים, אך לא כך הם פני הדברים.

ג'קי סויקיס 03/10/10 10:28נכון, בהתחלה הרעיון של חישוב כמות הקישורים הנכנסים שיש לכל אתר התבסס בהחלט על מחוות הרשת הותיקה הזו. זה למעשה מה שגרם למנוע החיפוש של גוגל להיות הרבה יותר איכותי מכל שאר מנועי החיפוש שהתבססו אך באותה התקופה אך ורק על תגיות מטה, כלומר תגיות שכל מטרתם היא לספר למנועי החיפוש מה בדיוק יש באתר. כמובן שכל מי שעסק בפורנו, הימורים או תחומים נוספים מ"שכונה רעה" כפי שהחבר'ה בגוגל אוהבים לקרוא לאתרים הללו, ניצל בקלות את הפרצה ויכל לרשום שהאתר שלו עוסק במתכונים לפיצות או בנוסחאות מתמטיות מורכבות על מנת לקבל תנועה נוספת דרך מנוע החיפוש.

ואז הגיעה גוגל.
כל הרעיון היה לחייב בעלי אתרים לבקש ולקבל "מליצי יושר" בכל רחבי הרשת, אנשים שיסכנו את המוניטין שלהם על מנת להפנות אל אתר פלוני. כמובן שהצורך בקישורים הוריד כמעט לחלוטין את הצורך של מנועי החיפוש להתבסס על תגיות המטה וכיום שדות כמו keyword באתרי אינטרנט הם בעלי השפעה שולית, אם בכלל, על הדרוג בתוצאות החיפוש.

כמובן, שסכומי העתק שמגיעים לבעלי האתרים שנמצאים במקום הראשון במילות מפתח תחרותיות גרמו ליותר ויותר אנשי אינטרנט מנוסים לחפש מניפולציות זולות ויצירתיות על מנת "להונות" את מנוע החיפוש של גוגל ולזכות במיקום הנכסף מבלי לקבל קישורים מבעלי אתרים זרים. הרי אם קישורים של בלוגרים והמלצות של חברי פורום כזה או אחר באמת כל כך חשובות לגוגל מה בהעיה של כל אדם להכנס לכל אותם בלוגים או פורומים ו"לייצר" את הקישורים הללו בכמות מסחרית? ואם קישור שיוצא מאתר אחר שעוסק בתחום מועיל לקידום האתר מה הבעיה של כל בעל אתר לפתוח עוד שלושים אתרים, להזין לתוכם תוכן מקורי ולקשר אותם אל האתר שלו?

מסתבר שזו בהחלט בעיה....
ייצור קישורים, בניית אתרים תומכים ויצירת שיתופי פעולה מורכבים כדיי לקבל קישורים חד צדדים הן פעילויות שגוזלות זמן רב ובמקרה של האתרים התומכים גם עולות לא מעט., תנאי הסף הזה מונע מאתרים קטנים או קהילתיים להגיע למקומות הגבוהים באמת במילים תחרותיות באמת ומשאיר את התחרות רק למי שמוכן להשקיע מספיק עבודה (או יכול לשלם מספיק...) על מנת להגיע לשם.

על מנת להוציא את הקישור חשמלאים לאתר ספילשיסט (לדוגמא...), ההינו צריכים להגיע לסיכום עם מנהלי האתר שבו אתם נמצאים כרגע, לכתוב את הכתבה הזו (מתוך תקווה שהיא תהיה מספיק איכותית ואכן תפורסם) ולשלוח אותה לפרסום. גוגל בהחלט מעריך את המאמץ, ולכן הקישור שמופיע בתחילת הפסקה יתרום את תרומתו הצנועה לקידום האתר.