פיקוד העורף התרעה במרחב

קידום אתרים – מימד התקשורת

רבים רואים בקידום אתרים תחום "הי-טק" מסובך ו"מדעי", אך למעשה הוא אחד התחומים העסקיים שהכי מושפעים מיצירת קשרים נכונים. להלן כמה הצעות לעבודה השוטפת

ג'קי סויקיס 03/10/10 10:15 

טובות ו"ג'סטות" לטובת הלקוח
אין עוד הרבה תחומים עסקיים שבהם המתחרים נאלצים לשתף פעולה זה עם זה כמו תחום קידום האתרים. למעשה, שיתוף הפעולה בין קהילת מקדמי האתרים יכול לחסוך לכל אחד ואחד מהם שעות ארוכות של עבודה והשקעה כספית לא מבוטלת. כיצד ג'סטה חברית יכולה לעזור למקדמי אתרים? לצורך הדוגמא, בהנחה שמקדם אתרים צריך לקדם אתר בתחום המשפטים ואין לו אתר תומך איכותי או בלוג שממנו הוא יכול להוציא קישורים איכותיים כל מה שהוא צריך לעשות זה לבקש טובה מחבר לתחום וכך באמצעות שיחת טלפון אחת (או ארוחה במסעדה במקרה הפחות טוב…) הוא זוכה לקישור מאתר שעלותו עשרות אלפי שקלים וכל מטרתו היא להוציא קישורים. כמובן שהמטבע השחוק שבו יהיה עליו לשלם הוא ב"חייב לך טובה…" אולם במידה ושיתוף הפעולה העסקי מתפתח לחברות שאינה מבוססת אך ורק על אינטרסים הרי הטובה הייתה נעשית כך או אחרת.

עסקאות החלפת קישורים "לא הוגנות"
מקדם אתרים טוב חייב להיות איש מכירות סביר, לכל הפחות, עליו לשכנע בעלי אתרים גדולים או אתרים של מתחרים של הלקוח שלו להוציא לו קישורים תמורת קישור חוזר מאתר תומך או מאתר בינוני (ובכל מקרה לא מהאתר של הלקוח). באמצעות יצירת מאזן קישורים "בלתי הוגן" לטובת הלקוח שלו הוא יכול לגרום לו לנצח את המתחרים ולהכותם שוק על ירך.

הפצת מאמרים באתרים איכותיים
הפצת מאמרים באתרים איכותיים היא פריוולוגיה ששמורה למקדמי אתרים בעלי יכולת ליצור קשרים עסקיים עם גופים גדולים, הקישור טכנאי מזגנים מאתר גדול כמו רשת מסייע מאוד לאתר שאליו הוא מקשר. רשת לעומת זאת, אינה זקוקה לתוכן איכותי כאלמנט לקידום, מכיוון שמדובר באתר מספיק איכותי גם בלי התוכן האמור.

לסיכום הדברים, קידום אתרים מורכב מהרבה מאוד פעולות קטנות ומיימד התקשורת באישיותו של מקדם האתרים הוא חשוב לא פחות מהבנתו בנוסחאות שונות של האלוגריתם או מהבנת קוד הHTML שממנו בנוי האתר.