פיקוד העורף התרעה במרחב

מתכוננים לבגרות

עולם התקשורת והמדיה עבר כברת דרך אדירה בעשרים השנים האחרונות. מהפכת המידע שחוללו האינטרנט והסלולארי הביאו את אמצעי המדיה ממש אל הכיס שלנו בכל מקום.

ג'קי סויקיס 20/09/10 14:14 
אחת מקבוצות האנשים המרגישים שינוי זה על בשרם היא צעירים אשר לומדים לקראת בחינות הבגרות או מבחן הפסיכומטרי שלהם.
כיצד באה לידי ביטוי רמת הפיתוח האדירה של עולם המדיה והתקשורת במסגרת הלמידה לבגרויות ולפסיכומטרי? ובכן, כל תלמיד המשתתף בקורס הכנה כזה או אחר באחד מבתי הספר הראשיים הפועלים בתחום זה יוכל לספר לכם על כמה דרכים שונות בהן בא לידי ביטוי השכלול הטכנולוגי המאפיין את עולם המדיה והתקשורת במסגרת לימודי ההכנה למבחנים. למשל, חומר לימודי רב מועבר מדי יום ביומו ישירות מהמורה של הקורס אל התלמידים, כאשר כל אחד כמובן מקבל את המידע ישירות לתא הדואר האלקטרוני שלו. זה מאפשר למורה לשמור על קשר רציף ויום יומי עם כל תלמידיו, להעביר להם הודעות בזמן אמת ולבצע מעקב צמוד אחר ההתקדמות שלהם. התלמידים מצדם, זוכים לאוזן קשבת ומקצועית בכל זמן שרק ירצו. על פי רוב המורים אמנם לא יתחייבו (וגם לא צריכים להתחייב) להיות זמינים מיידית, בכל יום ובכל שעה, אך סביר בהחלט מצד תלמיד לצפות לתשובה מצד המורה על שאלות שהוא מעביר לו בתוך יום – יומיים.
פן מבורך נוסף המדגיש את כניסת עולם התקשורת והמדיה ללימודי ההכנה הוא הקשר בין התלמידים. בכל קורס שנפתח מוקם מיד פורום העוסק בחומר הנלמד ובלימודים בכלל. כך יכול כל תלמיד להתייעץ עם חבריו, לקבל תמיכה מבחינה לימודית וכמובן שגם קל לו יותר בצורה כזו לפתח קשרים חברתיים עמוקים יותר עם חבריו לספסל הלימודים.
עולם ההכנה לבגרויות או לפסיכומטרי מהווה דוגמה מצוינת ליתרונות הרבים הגלומים בצד הפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בעולם שלנו, ובמיוחד של אלו הקשורים בתקשורת באמצעות אמצעי מדיה שונים. כמו בכל דבר, גם במקרה הזה יש לדעת כיצד לנצל את היתרון ששמה הטכנולוגיה בידינו, אך ברגע שמשכילים לעשות זאת, עולם חדש של אפשרויות נפרש בפנינו.