פיקוד העורף התרעה במרחב

טיפולי אסתטיקה בהשפעת המדיה

בשנים האחרונות הולכת תעשיית הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים למיניהם ותופסת תאוצה של ממש. במקביל ישנה צמחיה דראסטית בהשפעת תעשיית התקשורת והמדיה.

ג'קי סויקיס 20/09/10 14:24ניתן לראות בכל שנה גידול מתמיד ומשמועתי במספר ההליכים האסתטיים המבוצעים בעולם, כאשר הפופולאריים שבהם הם הסרת שיער בלייזר, ניתוחים להגדלת חזה ומתיחות עור למיניהן וכמובן שניתוחי אף. כניסתם של אמצעי מדיה שונים עמוק אל תוך חיינו (אינטרנט בכל מקום, פלאפון וכד') העניקה לאמצעי התקשורת והמדיה השונים כוח אדיר והשפעה ממשית על החיים של כולנו.
כיצד קשורים הדברים? ובכן, כמובן שההשפעה העצומה של עולם התקשורת והמדיה העכשווי על חיינו באה לידי ביטוי גם בעולם הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים. השפעה זו היא ברורה וכמעט בלתי נמנעת לחלוטין. פן אחד ניכר של השפעה זו הוא בעולם הפרסום האינטנסיבי, אשר מגיע לעינינו, אוזנינו ותודעתנו בכל מקום אליו אנחנו הולכים כיום. פרסום הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים הוא כמובן אינטרס מובהק של המרפאות השונות אשר מתפרנסות בדיוק מטיפולים אלו, ועל כן דואגות להוציא מיליוני ואף מיליארדי דולרים מדי שנה לצורך פרסום אינטנסיבי.
פן נוסף של ההשפעה של עולם התקשורת והמדיה בנושא הטיפולים האסתטיים הוא בלתי ישיר, בניגוד לפן הפרסומי עליו דיברנו. כיום, כמעט כל מי שמעוניין הופך להיות מיני כוכב בפני עצמו, גם אם לכמה דקות בלבד. אמצעים טכנולוגיים דוגמת תוכניות הריאליטי ואתרי האינטרנט הפופולאריים דוגמת "יו טיוב" נותנים כמעט לכל מי שמעוניין את האפשרות להציג את עצמו ואת מה שיש לו לומר לעולם כולו.
בעולם בו כולם מצטלמים ומצולמים, החשיבות האדירה של המראה החיצוני מועצמת, ועמה גם הביקוש לניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים שונים. כמעט כל נער או נערה מתבגרים שמים כיום דגש עצום על מראם החיצוני, ועושים מה שניתן על מנת לשפר אותו כמה שיותר. זוהי תופעת לוואי ברורה של פיתוחו המואץ של עולם התקשורת והמדיה הסובב אותנו, וכך אנחנו מקבלים קשר הדוק בין עולם זה לתעשיית הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים.
לסיכום, עולם התקשורת והמדיה הינו בעל השפעה מכרעת על חיינו במגוון תחומים. תחום אחד בו השפעה זו היא ניכרת הוא תעשיית הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים אשר הולכת וצומחת משמעותית משנה לשנה. זו דוגמה מצוינת לכוח העצום שיש לתקשורת ולאמצעי המדיה השונים על חיינו.