פיקוד העורף התרעה במרחב

באז ויראלי

בעולם האינטרנט המשתנה ללא הרף צצים להם כל הזמן מתודות פעולה חדשות. סוכנויות השיווק נאבקות לשמור על מקומן. לאחרונה הפכו המדיות החברתיות לכלי שיווקי.

ג'קי סויקיס 20/09/10 14:11

אחד הגורמים אשר משפיעים ביותר על חיינו באינטרנט של ימינו הוא לא פחות מאשר המדיות החברתיות הרבות שקמו להם ומביאות סוג אחר של שיווק, השיווק דרך המלצות והצפה של תכנים. בעבר הרחוק יכולנו רק להירשם לאיזה אינדקס ולשלם כדי להיות במקום הגבוה ביותר בתקווה ששם יופיעו אותם לקוחות נכספים אליהם קיווינו. ויחד עם ההתפתחות צצו להם דרכים מגוונות ביניהם מנועי החיפוש והפרסום הממומן.
כאשר פייסבוק נכסה לתמונה רובנו לא ידענו מה לעשות ואיך להגיב ליצור החדש. מה שבהתחלה הי נראה בעיקר כמו ערפדים ואנשי זאב שנושכים אחד את השני מהר מאוד הפך להיות אחד הערוצים המרכזיים בהם אנו חולקים מידע עם חברים, נשארים מעודכנים, משתפים תמונות ומביעים את דעתנו על נושאים כלליים ובכלל.
במדיה החברתית אנחנו יכולים ליצור ערנות מוגברת לתעמולות פוליטיות, נושאים מדיניים, בידור וסתם להנות. מעבר לכך קיימת האפשרות להצליח להפיץ מסרים ויראליים מתוחכמים אשר יכולים להועיל רבות לחברות גדולות וקטנות כאחד. הסוד הוא בתכנון נכון ויצירתיות אמיתית ובלתי נגמרת.
קבוצות מועילות ודפי מעריצים
כאשר אנחנו רוצים למשוך תשומת לב עלינו להיות יצירתיים, אחת הדרכים הוא הצפה של רעיונות מעניינים. אם הייתם עוסקים דוגמא בהפקת טקסי חתונה אזרחית הייתם רוצים לנסות לחשוב על דרך להביא גולשים בצורה יצירתית להתעניין בשירות שלכם. במקום לפרסם בפנים אל מול כולם, אפשר היה לקחת סרטונים מצחיקים שאנשים עשו בחתונות שלהם ולהעביר אותם. אם הסרטונים מספיק שערוריתיים או מושקעים זה יגרור גל של שיתופים שיצור הפצה ויראלית של הסרטונים מגולשים ברמות רחוקות יותר מכם ובכל יעיר את תשומת הלב לשירות.
רשתות חברתיות ממוקדות נישה
אחד הביצועים המבריקים ביותר הוא ליצור רשת חברתית עבור הנישה שלכם ובכל ליצור קבוצה חזקה אשר מהווה את יסוד הגרעין שלכם. חברת סיבי פתרונות היא אחת מחברות ההשמה בהייטק היצירתיות בשוק יצרה רשת חברתית סגורה לבוגרי יחידות טכנולוגיות צבאיות ושם החברים שומרים על קשר ויוצרים לעצמם קהילה איכותית שמתאימה לעולם ההשמה.
Old spice הוא אחד מהקמפיינים היצירתיים שעלו ובעזרת טוויטר וערוץ סגור ביוטיוב החלו לענות על שאלות בעזרת הדמות הגברית המצחיקה שיצרו. העובדה שזו הפעם הראשונה שקמפיין פרסומי מתחיל להגיב תגובות וידאו לאנשים בטוויטר גרמה לעליה מטורפת בתשומת הלב שהקמפיין זכה לו. ומאוחר יותר בהמשך חברת old spice דיווחה על עלייה של יותר מ100% במכירות שלה. המהלך המבריק החזיר לחברה את ההשקעה ואף יותר.
אז במקום לרוץ לקנות פרסומת של 3 שניות בסופרבול שווה להבין שהמדיה החברתית היא אחד מהכלים ליצור קמפיינים מוצלחים להצפת מודעות הגולשים למותגים באינטרנט. הכל תלוי ביצירתיות ובתעוזה שלכם ליצור את ההבדל בין עוד קבוצה משעממת בפייסבוק לדבר החם הבא שכולם ידברו עליו.