פיקוד העורף התרעה במרחב

עדכונים חמים בגוגל

חברת הגוגל העולמית הגישה לאחרונה שיפור מעניין הנקרא google instant . המאפיין העיקרי של העדכון החדש הוא הצגת תוצאות מהירה.

ג'קי סויקיס 20/09/10 14:10 

החברה השיקה אותו כבר בgoogle.com, uk ואולי משיקה ברגעים אלו את העדכון גם באתרי google נוספים. בנוסף להצגת תוצאות מהירה יתבצע ריענון הצגת התוצאות על פי הקלדת החיפוש (נכונה לאותו רגע) של המשתמש.
דוגמא טובה תהיה החיפוש הבא: אם נקליד את המילה "בת" בשורת השאילתה, יציג מנוע החיפוש סט מסויים של אפשרויות מתאימות לביטוי. אך אם נרחיב את הביטוי למילה בת מצווה נקבל מרחב אפשרויות חדש ורלוונטי לביטוי הרלוונטי ביותר בעיני מנוע החיפוש.
שינויים נוספים הכלולים ב- google instant שחשוב לשים עליהם דגש מלבד ההבדל בין תוצאות הקלדת "בת" ל"בת מצווה" הם העובדה שגוגל משנה את דף הבית לדף התוצאה עוד לפני שנלחץ אנטר. - שינוי נוסף תיהיה העובדה כי תוצאות הפרסומות הממומנות (הנקראים גם "קישורים ממומנים" או "מודעות adwords") במנוע מתעדכנות גם הם בשידור חי בעת ההקלדה.


אז מה לגוגל יש להגיד על זה?
בבלוג הוובמסטרס של החברה ובעמוד המייצג של הכלי החדש, מציגה גוגל את יתרונותיו של העדכון. גוגל טוענים כי הטבע האנושי הוא כזה שלמרבית הגולשים לוקח יותר זמן להקליד מאשר לקרוא ובעזרת העדכון המדובר, יכולים להיחסך כ-11 שעות אדם בכל שניה.


אז כיצד תרבות הגלישה מושפעת
השינוי הנ"ל משפיע על הרגלי הגלישה היומיומיים של הגולשים המשתמשים בדפדפנים החדשים ומחוברים לחשבון הגוגל שלהם ומשפיע בכמה דרכי התנהגות של המנוע והגולש. – הבלוג המפורסם toprankblog המוביל בתחום קידום האתרים מציג את התאוריה: כי עבור גולש אשר השתמש במנוע החיפוש בדרך כלל עבור חיפושים דומים קצרי זנב (כדוגמת החיפושים: חתונה- חתונות ) וגלש לאתרים המובילים, אתה אתרים אלו יזכו לחשיפה מוגברת (עוד לפני שמשתמשים התכוונו להקליד את הביטוי כולו, זוכים הביטויים הממוקדים לחשיפה והקלקות).
עבור גולשים אשר הקישו חיפושים ארוכי זנב, קיימת ההנאה מחשיפה מדוייקת יותר עבור כל ביטוי בזנב האורך (לדוגמא החיפושים: גן, גן אירועים, גן אירועים בצפון ועדכן רלוונטי תוך הקלדה) וכתוצאה מכך אתרים נוספים יכולים להיות מוצגים בתוצאות החיפוש הנכונות לאותו רגע.


גוגל ופירורי הלחם
עדכון חם נוסף אותו גוגל השיקה למען חווית שימוש עשירה יותר הינו עדכון פירורי הלחם אשר עוזר לגולש להבחין לאילו דפים הוא מיועד להיכנס לאחר הקלקה;
לצורך העניין: בת מצווה -> מקום לחגוג -> מועדונים
בנוסף, העשירה גוגל את התוכן ע"י הוספת דרוג הרייטינג של האתרים המדוברים ע"י משתמשים רשומים במנוע החיפוש ועדכון כלי ה webmaster tools בהתאם.
העדכון סביב פירורי הלחם גם עדיין רק בראשית דרכו ותרם בא לידי ביטוי בכל התחומים ובכל אתרי google. אם זאת, קיימת התקווה כי השימוש בתצוגה זו יגדיל את יחס הctr של הגולשים