פיקוד העורף התרעה במרחב

קידום אתרים ויחסי ציבור

שיווק באינטרנט כולל קידום אתרים במנועי חיפוש, פרסום ממומן במנועי חיפוש, שיווק ברשתות חברתיות ובפורומים, פרסומי באנרים למיניהם באתרים שונים ויחסי ציבור

ג'קי סויקיס 20/09/10 14:04 

קידום אתרים במנועי חיפוש ויחסי ציבור on line הינם 2 כלים לשיווק ברשת המשפיעים מאוד אחד על השני ויכולים מאוד לסייע אחד בקידומו ובהצלחתו של האחר. חברות רבות שוכרות שירותי קידום אתרים באינטרנט ושוכרות את שירותי יחסי הציבור ואינן יודעות לבצע את החיבור בין השתיים.
קידום אתרים באינטרנט נותן מענה לבעל אתר המעוניין שהאתר שלו יופיע בראש תוצאות החיפוש במנועי חיפוש.
יחסי ציבור on line נותן מענה לבעל אתר המעוניין בחשיפת האתר שלו, מיתוג שלו ויצירת ידיעות סביב האתר.
אחד הכלים החזקים ביותר לקידום אתרים הוא קבלת קישורים חיצוניים מאתרים חדשותיים ומאתרי תוכן גדולים, מכיוון שגוגל בעצם מקבל המלצה מאתר גדול שנחשב אובייקטיבי ואמין. לדוגמא: אם בעל אתר בנושא: גני אירועים, שמעוניין לקדם את הביטוי גני אירועים בשרון יפנה למשרד יחסי הציבור שלו ויבקש לפרסם ידיעה אינטרנטית באחד מאתרי החדשות עם הביטוי "גני אירועים בשרון" והפניה עם קישור לאתר שלו, גוגל יראה בכך המלצה מהימנה ואיכותית וכך יעלה את הדירוג של אותו האתר במנועי החיפוש.
מצד שני, כאשר מופצת ידיעה תקשורתית באתרי חדשות ואתרי תוכן מייד רואים עלייה של אותו תוכן, קרי: מילת מפתח, בחיפושים במנועי חיפוש וכדאי שמזמין הידיעה יופיע בראש תוצאות החיפוש. לדוגמא: אם אתר הנותן שירות של הדפסת אלבום דיגיטלי יפרסם ידיעה באמצעות משרד יחסי הציבור שלו אודות "אלבום דיגיטלי חינם לחגים" מייד תירשם עלייה משמעותית בכמות המחפשים את הביטוי "אלבום דיגיטלי" במנועי החיפוש בכלל ובגוגל בפרט.
השילוב בין השניים נותן מענה מושלם לאתר שמחפש להופיע בראש תוצאות החיפוש במילות מפתח מסוימות, בהגדלת החשיפה של האתר וכפועל ישיר: לגידול במכירות.
אז מה קודם למה? הביצה?! התרנגולת?! מומלץ לפעול בו זמנית ולעשות קידום אתרים במנועי חיפוש בזמן ביצוע יחסי ציבור online. האחד ממקסם את השני ומסייע משמעותית בהשגת תוצאות מהירות יותר, מדויקות יותר ולאורך זמן.
אם יש לכם את 2 השירותים במקביל וטרם נעשה חיבור ביניהם- זה הזמן לפעול ולחבר בין השניים, במידה ויש לך רק את אחד מהשירותים מומלץ לשקול ברצינות להשתמש בשירותי השני וליצור חבילה אפקטיבית ואיכותית לשיווק האתר באינטרנט.
בהצלחה!