פיקוד העורף התרעה במרחב

מקום התקשורת בהצלחת עסקים

ענף התקשורת והמדיה תופס מקום מהותי בחיינו. מהפיכות הטכנולוגיה האחרונות הביאו את אמצעי המדיה השונים לכיס של כל אחד מאיתנו וחזקו את מעמדם בתחומים רבים.

ג'קי סויקיס 20/09/10 14:20 

פן אחד בו ניתן לחוש בכוחה של התקשורת והמדיה הוא הדרך בה היא משפיעה וקובעת את רמת הצלחתם של עסקים קטנים ובינוניים.
כבר שנים רבות שהעולם כולו מפנים ומודע לחשיבות העצומה של עולם הפרסום והשיווק על הצלחת עסקים. אין עסק שיכול להרשות לעצמו שלא לפרסם ולשווק עצמו. כל עסק, קטן, גדול או בינוני, אשר יזניח פן זה ימצא עצמו מהר מאוד בדרך להתרסקות.
בקרב העסקים הקטנים, הפרסום והשיווק (הנעשים כמובן דרך עולם התקשורת והמדיה) הינם קריטיים במיוחד, ועשויים לחרוץ לבדם את גורלו של העסק.
עסק קטן מכל תחום שלא נבחר – מסעדה, בר, אינסטלאטור, טכנאי מזגנים או חברת הובלות – כל אחד מאלו יודע טוב מאוד כי ההוצאה החשובה ביותר שלו היא פרסום ושיווק באמצעות אמצעי המדיה והתקשורת היעילים ביותר - האינטרנט, הטלוויזיה והעיתונות הכתובה. ללא שימוש צמוד באמצעי תקשורת אלו לצורך פרסום והשגת לקוחות, אין לאף אחד מן העסקים הללו סיכוי סביר לשרוד.
המצב שנוצר בשוק, בו התחרות הולכת וגוברת מיום ליום, שינה את כללי המשחק לחלוטין. בעבר, לפני עשרות שנים, כאשר השוק היה פחות משוכלל והתחרות הייתה ברמה נמוכה בהרבה, פרסום ושיווק לא נחשבו למאפיינים קריטיים כל כך בפעילותו של עסק קטן, אשר יכול היה לבנות מצבת לקוחות מספקת באמצעות קשרי אנוש טובים ונאמנות צרכנית. כיום, רמת התחרותיות השוררת בשווקים מביאה כל עסק, קטן ככל שיהיה, למצב בו אם לא יפרסם וישווק עצמו כמו שצריך באמצעי התקשורת והמדיה הרלבנטיים והיעילים ביותר, הוא פשוט לא ישרוד אפילו שנה אחת. נדמה כי קיימת פחות סנטימנטאליות בשווקים – עסק קטן לא יכול לבנות על כך שלקוחותיו יישארו עמו באש ובמים. אם יבוא מתחרה ויוריד במעט את המחיר, ינהרו כל הלקוחות אליו. בעולם כזה, חייב כל עסק להתחרות במתחריו כמה שהוא רק יכול, ותחרות זו מתחילה ומסתיימת במיתוג ושיווק העסק בכל אמצעי אפשרי.