פיקוד העורף התרעה במרחב

האדם הממוצע הופך לכלכלן

הפלאפון מאפשר לתקשר עם כולם כל הזמן, האינטרנט מכיל עולם ומלואו ומספק תשובה לכל שאלה. כיום אמצעי התקשורת והמדיה מאוד מפותחים והם משנים את חיינו ללא הרף

ג'קי סויקיס 20/09/10 12:46 

דבר נוסף בו וודאי יבחין אותו מבקר מן העבר הוא בדרך בה השינוי הדראסטי הזה בעולם התקשורת והמדיה משפיע על חיינו ומשנה אותם במגוון פנים נוספים.
אחד התחומים בהם אנחנו עוברים טרנספורמציה, בין אם נבחין בכך או לא, הוא בהתנהלות הכלכלית האישית שלנו.
האדם הממוצע של היום בעולם המערבי הוא מן כלכלן קטן בכל הנוגע לכלכלתו האישית או המשפחתית. המודעות הקיימת כיום בידי מרבית האנשים למה שהם קונים וצורכים, לעמלות שהם מקבלים בבנק, לאפשרויות ההשקעה שלהם בכסף שחסכו וכד' היא גבוהה יותר מאי פעם, וזה כאמור בזכות הקפיצה המטורפת בעולם התקשורת, המדיה והשיווק של ימינו.
אדם ממוצע הזקוק להלוות סכום כסף מסוים, יודע כיום על הלוואות שונות בתנאים שונים יותר ממה שידע פעם הבנקאי עצמו. עולם הבנקאות אומנם הולך גם הוא ומתפתח ונהיה סבוך יותר ויותר, אך אי אפשר להשוות זאת להתקדמות המואצת בהבנה הבסיסית של מרבית האוכלוסייה בדרך בה פועלת הכלכלה ומשפיעה על חייהם ישירות.
הבנה מורחבת זו של הדרך בה עובדים הדברים היא שגורמת לאדם הממוצע לנהל ולכלכל את משק ביתו ביתר יעילות, ולכן להעלות את רמת החיים בה הוא ומשפחתו חיים. במובן זה, ההתפתחות המואצת וחסרת התקדים של עולם התקשורת והמדיה אשר משפיעה כך על כולנו באופן אישי היא מבורכת ביותר. ניתן אף לומר כי היא מייצגת את התועלת העצומה הגלומה בקדמה הטכנולוגית ובפיתוח המדעי לאדם ולסביבתו.
באמצעות התפתחות זו אנו הופכים לאנשים עמוקים, מורכבים ומפותחים יותר משנה לשנה.