פיקוד העורף התרעה במרחב

התקשורת למען התיירות

תיירות חוץ היא אחד התחומים החשובים ביותר עבור הכלכלה הישראלית, ועליה מסתמכים אלפי בתי מלון, בתי עסק ונותני שירותי תיירות שונים

ג'קי סויקיס 20/09/10 12:47
 תיירות חוץ היא אחד התחומים החשובים ביותר עבור הכלכלה הישראלית, ועליה מסתמכים אלפי בתי מלון, בתי עסק ונותני שירותי תיירות שונים.
בשנים האחרונות ניתן להיווכח בהירתמות של ממש מצד אמצעי התקשורת והמדיה השונים לעידוד התיירות הזרה לארץ. לאמצעי התקשורת והמדיה השונים כוח עצום להגיע למיליוני אנשים ברחבי העולם, וכך לשווק אליהם את הרעיון של ישראל כמדינה יפה ומעניינת, וכיעד תיירותי אטרקטיבי. עם חלוף הזמן והשתכללות אמצעי המדיה השונים, ניתן לראות כי השגת מטרה מסוימת (דוגמת עידוד התיירות לארץ) הולכת ונעשית ביותר ויותר רבדים במקביל. בנוסף לאמצעי התקשורת המסורתיים (תקשורת כתובה, טלוויזיה וכד'), ניתן לראות גם באתרי האינטרנט השונים התעוררות בהקשר של שיווק ישראל בעולם כולו ועזרה ביצירת מוניטין חיובי לישראל. אינספור קבוצות בפייסבוק או סרטונים ב "יו טיוב" ממלאים מדי יום את הרשת ומעבירים למיליוני אנשים את המסרים החיוביים אודות ישראל.

גם כחלק מן המאבק התקשורתי עולמי

כמובן שחלק גדול מההתגייסות בקרב אמצעי התקשורת והמדיה השונים נוצר כחלק ממאבק בלתי פוסק בין תומכיה של ישראל בארץ ובעולם לבין מתנגדיה. לדוגמה, סרטונים רבים של אירוע המשט לעזה הועלו מיד לאינטרנט על ידי תומכי ישראל כתגובה לפרסומים שונים באינטרנט ובטלוויזיה אשר הציגו את ישראל באור שלילי מוטעה באופן מכוון. השימוש הבלתי פוסק במדיה על תחומיה השונים ובאמצעי התקשורת כחלק מן המאבק על דעת הקהל העולמית במטרה לעודד תיירות נכנסת לארץ היא צעד בלתי נמנע בעולם בו אנו חיים כיום. על ישראל להמשיך ולנסות ולהשפיע על דעת הקהל העולמית באמצעים אלו, ועל ידי כך לעורר את תיירות החוץ למדינה. התעוררות זו קריטית לפרנסתם של עשרות אלפי אנשים וליציבותה של המדינה כולה.
מסיבות אלו בדיוק מעסיקים משרדים ממשלתיים אנשי מדיה שונים (למשל – בלוגרים, מקדמי אתרים, כותבי תכנים וכד') אשר פשוט יושבים ומנסים לקדם את שמה של ישראל במאבק הבלתי פוסק הזה. פעולה זו נעשית כיום כמעט על ידי כל ממשלה, לאחר שראשי המדינות השונים השכילו להבין את הכוח העצום הטמון באמצעי התקשורת והמדיה העולמיים השונים