פיקוד העורף התרעה במרחב

המדיה בונה ומקדמת מותגים

התפתחותו המואצת של העולם הכלכלי של ימינו מגביר צורך הישרדותי של ממש בשיווק נכון ואגרסיבי לכל עסק כדי לשרוד מבחינה פיננסית. התקשורת הפכה לצינור המידע.

ג'קי סויקיס 22/06/11 13:05 

 בשנים האחרונות אנחנו עדים יותר ויותר לשימוש השיווקי בכוחם העצום של אמצעי המדיה והתקשורת השונים לצורך בניית וקידום מותגים, במטרה כמובן למכור בסופו של דבר כמה שיותר מאותו מוצר.
כך נוצר מצב בו ניתן למצוא אפילו ילדים בני שמונה אשר יכולים לזהות כיצד נראית מאזדה 3 או טויוטה קורולה, ויודעים בדיוק מתי יוצאת הגרסה של האייפון החדש ומה בדיוק יש בה.
בניית מותג היא אחת הדרכים המצליחות ביותר למכור מוצר מסוים, והיא נעשית החל מהרגע הראשון באופן מודע ומכוון למטרה זו.
בנייתו של מותג מוצלח היא משימה קשה מאוד. כולם רוצים למתג את המוצר שלהם ולהפוך אותו למוכר ביותר בעולם, וכאשר כולם מנסים לעשות את זה, זה כמובן נהיה הרבה יותר קשה.
כבר לפני למעלה ממאה שנים היינו עדים לבנייתם של מותגים מסוימים דוגמת קוקה קולה או פורד, אך קידומו של המותג בימים ההם נעשתה בעיקר באמצעות פרסום מודפס וכל אמצעי אפשרי אחר.
היום, תודות לרמת הפיתוח הטכנולוגי חסרת התקדים אליה הגיע עולם התקשורת והמדיה, קיימות דרכים נוספות לקידום המותג. על ידי פרסום ושיווק אגרסיביים ובלתי פוסקים אשר מגיעים עתה לתודעתו של האדם הממוצע בכל מקום – בטלוויזיה בבית, בכל מקום באינטרנט אליו הוא גולש, בשלטי חוצות ברחוב ואפילו באמצעות פרסומות טלפוניות, מביאים המפרסמים את המותג עמוק עמוק אל תוך תודעתנו. זו הדרך בה נבנה ומקודם מותג בשנות האלפיים, וקצת מפחיד לחשוב איך יראה כל עולם השיווק והפרסום בעוד כמה שנים.
גם ההשפעות של דרכי הפרסום והשיווק הנוכחיות עדיין לא ברורות לחלוטין. מחקרים רבים נערכים בנושא בשנים האחרונות, אך עדיי לא קיימת תשובה ברורה לשאלה – כיצד השיווק האגרסיבי הזה המגיע אלינו מכל כיוון משפיע לאורך זמן על תודעתנו?