פיקוד העורף התרעה במרחב

תרומת התקשורת לניתוחים פלסטיים

במקביל לשינוי שמחוללת מהפכת התקשורת בחיים האישיים שלנו, היא גם מביאה לתמורות של ממש בענפים מסחריים שלמים שונים

ג'קי סויקיס 22/06/11 13:02הכוונה היא לתחומים וענפים שלמים אשר היו קיימים עוד בעולם התקשורת הישן והמסורתי, לפני האינטרנט, הפלאפון או אפילו הטלוויזיה.
דוגמה מצוינת לתחום שכזה אשר הושפע עמוקות (באופן חיובי) ממהפכת המידע הוא תחום הניתוחים הפלסטיים למיניהם. השימוש בבוטוקס החל מגיל מסוים, או ניתוחים שגרתיים להגדלת חזה, אלו הן פעולות אשר נחשבות כיום לשגרתיות ונפוצות ביותר. המודעות לאפשרות של עריכת ניתוחים פשוטים בגוף לצורך שיפור ניכר במראהו היא כיום גבוהה מתמיד – וזה כתוצאה ישירה של עולם השיווק והמדיה.
הדרך בה עולם השיווק והמדיה מעלה כך את קרנם של ענפים מסוימים היא כפולה – הן על ידי פרסום ושיווק ישיר, כלומר, השקעת כסף על ידי בעלי האינטרסים על מנת להכניס רעיון מסוים לדעת הקהל העולמית (או המקומית..), והן על ידי שיווק בעקיפין. כאן הכוונה אינה לפעולת שיווק של ממש, אלא פשוט להעברת ההווי הכללי על ידי אמצעי התקשורת למיניהם. לדוגמה, כאשר אישה נחשפת לכך שמיוני נשים נוספות בגילה עוברות טיפול קוסמטי כזה או אחר, הרעיון עשוי לחלחל גם אצלה בראש. זה לא כתוצאה מפרסום ושיווק ישיר שהגיע עד אליה כצרכנית, אלה יותר העברת הלך רוח מסוים על ידי התקשורת והמדיה.
התפתחותו חסרת התקדים של עולם התקשורת, השיווק והמדיה היא בעלת השפעות רבות מאוד על החברה שלנו. הדוגמה שהובאה כאן היא רק אחת מיני רבות. בעולם קיים ויכוח מסוים בנוגע לשאלה האם כל ההשפעות הללו הן טובות או גרועות לחברה שלנו. סביר להניח שהתשובה אינה כל כך חד משמעית ונמצאת איפשהו באמצע. מה שבטוח הוא כי ההשפעות הללו קיימות, בין אם נרצה בכך או לא, והן הולכות ומתרבות ומעצמות כל הזמן. אם נשכיל להכווין אותן לכיוונים רצויים וחיוביים נרוויח מכך כולנו, הן כחברה והן כל אחד כאינדיבידואל.