פיקוד העורף התרעה במרחב

תנאי העבודה בחברות התקשורת

בענף התקשורת, השיווק והמדיה, הכולל בתוכו כמובן תתי ענפים רבים ומגוונים, ניתן בהחלט לומר כי תנאי העבודה הם על פי רוב מצוינים

ג'קי סויקיס 22/06/11 13:05ענף התקשורת, השיווק והמדיה הוא שם כללי לנושאים רבים המאוגדים תחת כותרת זו. ניתן להכליל שם כמובן את חברות התקשורת למיניהן (ערוצי טלוויזיה, מערכות עיתונים וכד'), את חברות הסלולאר והתכנים, את חלק ממשרדי הפרסום ועוד ועוד. בנוסף, ניתן לייחס גם חלק מהחברות הנחשבות לחברות היי – טק לתחום זה, שכן הן עוסקות בין השאר בפיתוח אמצעי התקשורת והמדיה השונים. בחברות אלו על פי רוב קיימים תנאי העבודה הטובים ביותר, הכוללים מגוון פינוקים שלא כל אחד זוכה לו בעבודתו.
לדוגמה, עובדי חברות היי טק מתחום התקשורת זוכים לרוב לפינות מנוחה והתרעננות מהנות ומושקעות, הכוללות בתוכן את כל הציוד והפינוקים הנדרשים על מנת להפוך הפסקת עבודה לחגיגה של ממש.
בקרב חברות ענק המצליחות בתחומן דוגמת גוגל ניתן לראות צ'ופרים גדולים אף יותר לעובדים. בחברות מסוג זה, טיול מחלקתי לצפון הארץ המשלב שייט קיאקים וארוחה במסעדה טובה אינו בגדר חלום המתגשם רק פעם בכמה שנים. להיפך – בחברות כאלו מושם דגש מיוחד על נוחיות העובדים, שביעות רצונם וגיבושם. לכן, בנוסף לפינוקים במשרד אותם הזכרנו קודם, זוכים שם העובדים גם לטיולים והפעלות רבות ומהנות.
הסיבות לתנאים הגבוהים והצ'ופרים הניתנים לעובדים בחברות התקשורת והמדיה הן לפחות שתיים: הראשונה היא הרווחים הגבוהים בענפים אלו. חברות מצליחות המציגות רווח גבוה מדי שנה דואגות להעניק בונוסים לעובדים על מנת לתת להם מוטיבציה להמשיך ולהעלות את רווחי החברה. חלק מהבונוסים בא לידי ביטוי במשכורות, וחלק בתנאים המשרדיים הנוחים. הסיבה השנייה היא הפיכת הסביבה המשרדית לסביבה חמה, נעימה וכמעט ביתית. זה כמובן במטרה לגרום לעובדים להרגיש בנוח במשרד כך שיסכימו להישאר בו שעות רות ולתת את תפוקתם.
איך שלא מסתכלים על זה, נראה כי לעבוד באחת מחברות התקשורת, השיווק או המדיה יכול להיות כיף חיים של ממש.