פיקוד העורף התרעה במרחב

ביפ וגמרנו

לא בטוח שאת חבורת המעריצים של "לילה בכיף" מעניינים מאבקי הכוחות המתנהלים בין ענקי התקשורת, אבל די בטוח שהורדת ערוץ ביפ מהאוויר מעניינת אותם ואף מטרידה

ג'קי סויקיס 22/06/11 13:07 

ההחלטה הסופית להוריד את ערוץ ביפ מגיעה אחרי חודשים ארוכים של אי וודאות, של מסרים לא ברורים מצד הזכיינית (קשת) ומצד חברת הכבלים הוט ואחרי מאבקים ארוכים העוברים דרך מסדרונות "קשת", ידיעות אחרונות, ישראל היום ו - mako ומסתיימים בקומדי סנטרל, הערוץ הקומי הפופולרי שיחליף את ביפ בכבלים.
אם להתעלם מגורמים אפשריים למהלך הזה, הרי שמדובר בצעד תמוה משהו, שכן ביפ הוא אחד הערוצים המבוקשים בחבילת הבידור של הכבלים ויש אומרים שהוא המבוקש ביותר. סקרים רבים מעידים על מספרים מרשימים של צופים קבועים לערוץ, כאשר קרוב לחמישית מהנשאלים העידו כי הם צופים רק בערוץ הזה ובערך אותו מספר ישקול בחיוב מעבר לחברת הלווין יס, במידה והיא תבחר לרכוש את הערוץ.
לא רק ההחלטה עצמה מפתיעה, כי אם גם העיתוי שלה – רק חודשים ספורים לפני תום שנת 2010, כאשר בתחילת 2011 כבר יתפוס את מקומו הערוץ החדש ורק זמן קצר לאחר השקת העונה החדשה בה הושקעו כספים רבים ומאמצים ניכרים.
גם כוונת הוט להעלות במקומו את קומדי סנטרל - הנחשב לערוץ קומי משובח, המציע תכנים מגוונים ותכניות פופולריות – לא מניחה את דעתם של הצופים המאוכזבים המרגישים מרומים ואף נבגדים. לא עוזרות ההבטחות בדבר הפקות מקור שישולבו בתכני הערוץ החדש ומחאת הצופים כבר הגיעה ליוטיוב, בעוד שמחאת אנשי הערוץ, שהייתה אמורה להשתלב בשידורים חיים בין התכניות - נאסרה לשידור.
אמנם, קומדי סנטרל הוא אורח של כבוד ב – 172 מיליון בתי אב, אבל ביפ שימש חממה בה פרחו כמה מגדולי הקומיקאים של העשור האחרון, כמו טל פרידמן, אייל קיציס, אלי פיניש וסטנאפיסטים בהתהוות שיצאו משם לעולם הגדול (או לפחות לבמות).
הסרת הערוץ תסיים עשר שנים של שידור שמיתג את עצמו מחדש במהלך הזמן והציע – לצד תכניות המקור – גם שידורים חוזרים של פנינים קומיות אלמותיות כמו "בועות", "נשואים פלוס", "חברים", "סיינפלד" וכן את הסדרות המצויירות המופרעות והמבריקות כמו "הסימפסונים" ו – "אבא אמריקאי".
במסגרת אותם סקרים שצויינו לעיל, אמרו קרוב למחצית מלקוחות יס שהיו שמחים מאד לקבל את ביפ כחלק מחבילת הערוצים שלהם, מה שמעלה תהיות לגבי עתידו של הערוץ ויחד עימו – נדידת הלקוחות הצפויה (או שלא). אחרי הכל, האסטרטגיה של הוט יכולה להתברר כמוצלחת, במידה וישכילו לתת מרחב מתאים לתכניות מקור ובמידה והצופים הקבועים של ביפ יחליטו לתת צ'אנס לילד החדש בכיתה, לפני שיחרימו אותו.
במאבק האינסופי בין חברות הלווין והכבלים, עוברת הבכורה לסירוגין, בהתאם להלך הדברים ולא בטוח שהצעד הדרסטי הזה מבשר על מפלה כלשהי לאחד הצדדים. אחרי הכל, לכל אחת מהחברות חבילת ערוצים מרשימה המגיעה עם נדוניה יפה של VOD צפייה ישירה, יס מקס טוטאל, התקנות בחינם, חבילת מתנות במעבר דירה ועסקאות אטרקטיביות (כולן בהתחייבות של שלוש שנים, אבל מי סופר).
בסופו של יום, הערוץ שהביא לנו את "דאבל דייט", "מהדורה מוגבלת", "החטא וענשו" ואפילו את "שי ודרור", אבל גם את "האקדמיה לצחוק", "בהפרעה" ועוד כמה תכניות שנכנסו לפנתיאון הקטסטרופות של הטלוויזיה – מסכם עשור, ושהאחרון יכבה את האור.