פיקוד העורף התרעה במרחב

השפעת התקשורת על עולם החתונות

פיתוחם המואץ של אמצעי התקשורת השונים הוא אחת התופעות הבולטות בעולמנו בשנים האחרונות. פיתוח זה הביא עמו קפיצת מדרגה משמעותית בכל הקשור לעולם השיווק

ג'קי סויקיס 22/06/11 13:06אחד התחומים בהם ניתן לראות את ההשפעה העמוקה מהפיתוחים בעולם השיווק והמדיה הוא תחום החתונות והאירועים בכלל.
בימים עברו, לפני שלמילה "אינטרנט" בכלל הייתה משמעות, חתונה הייתה טקס קטן, סולידי, צנוע וממוקד, בו באו שני אנשים בברית הנישואין לעיניהם השמחות של כמה חברים ובני משפחה. כיום, חתונה היא על פי רוב אירוע גדול ונוצץ המכיל אינספור הפתעות, קישוטים, מתנות ושאר מטעמים – רחוק שנות אור מהחתונות המינימאליסטיות של פעם.
הגורם העיקרי לשינוי הזה בדרך בה נערכת חתונה ממוצעת נובע בין השאר כתוצאה מההתפתחויות בעולם השיווק והמדיה. כיום, זוג אשר מיידית רואה ונחשף לעשרות חתונות אחרות, כל אחת והגימיקים וההפתעות שלה, כבר לא מסוגל מבחינה מנטאלית לערוך חתונה קטנה, שקטה וצנועה. שמלות כלה אשר נחשבו פעם לשמלה לבנה, פשוטה וטהורה, הפכו עם השנים לתעשייה משגשגת אשר עולה לזוג המאושר בכסף רב בעת תכנון האירוע.
ההבדל בין עולם החתונות של פעם לבין זה של היום הוא ברור לכל עין. האם הבדל זה חיובי או שלילי – זוהי כבר שאלה פתוחה הנתונה לויכוח. אנשים מסוימים יאמרו כי התמורות החדות שחלו בעשרות השנים האחרונות בעולם השיווק והמדיה דרדרו את ערכי המוסר והשכיחו מאיתנו את מה שבאמת חשוב. אחרים יאמרו כי לדעתם אין כל פסול בקדמה אליה אנו עדים, וכי אירוע גדול ונוצץ כמו מרבית החתונות כיום הוא המינימום הראוי על מנת לסמל את איחודם של שני אוהבים.
באותה מידה ניתן להשוות בתחומים רבים נוספים בין הדרך בה נראו פעם לצורה בה הם נראים כיום. כמעט כל תחום עליו ניתן לחשוב השתנה מן הקצה אל הקצה בעשרות השנים האחרונות – כנראה שזוהי תוצאה בלתי נמנעת של הקדמה.
מה שבטוח הוא כי התפתחות הטכנולוגיה ועמה התפתחות אמצעי התקשורת והמדיה השונים, משנים את העולם שלנו ללא היכר, לטוב ולרע.