פיקוד העורף התרעה במרחב

רכישת רכב חדש

מדי כמה שנים, כאשר אנחנו מעוניינים לרכוש רכב חדש אנו פונים בעיקר לאמצעי המדיה והתקשורת השונים.

ג'קי סויקיס 22/06/11 13:07העניין הוא כי אנחנו נחשפים לכל כך הרבה מידע שונה באמצעות אמצעי המדיה השונים העומדים לרשותנו, עד שנהיה קל מאוד להתבלבל. בנוסף לבירור מידע באופן רצוני באמצעות אמצעי המדיה והתקשורת הקיימים, קיים גם שיווק אגרסיבי מצד גורמים רבים (בדוגמה שלנו מדובר על חברות רכב, יבואני רכב, תחנות דלק, חנויות המוכרות אביזרים לרכב ועוד ועוד) אשר עשוי לבלבל אותנו עוד יותר. שיווק זה נעשה כמובן בכל אמצעי אפשרי, בין אם באמצעות פרסומות רגילות בטלוויזיה או באינטרנט או שמה באמצעות פרסום בשלטי חוצות או בכל דרך אפשרית אחרת.
על מנת לבצע החלטה נכונה ולרכוש את הרכב המתאים עבורנו אנחנו חייבים לסנן מעט מידע ולהבין במה חשוב להתמקד בעת החלטת הרכישה ובמה לא.
הדרך לעשות זאת היא לנסות ולהביט לכמה רגעים מעל לקו הפרסומות והשיווק האינטנסיבי לו אנחנו נתונים מדי יום, ולהשתמש בהיגיון הבריא שלנו. למשל, אם קיבלנו מפרסומת פיסת מידע המפרטת את הפופולאריות של הרכב המסוים הזה בעקבות הצבע המיוחד שלו, עלינו להשתמש בקצת שכל ישר ולדעת לשים את השיקול הזה (של צבע הרכב או צורתו החיצונית) בחשיבות נמוכה יותר מאשר למשל השיקול הבטיחותי (עד כמה הרכב בטוח לנסיעה).
בצורה כזו כדאי לשבת בשקט במשך כמה ימים ולנסות ולעשות סדר הגיוני בשטף המידע המציף אתכם מדי יום. זוהי הדרך היחידה והבטוחה לא להתבלבל ולא לתת לשיקולים שיווקיים ובלתי ענייניים בעליל להתערב בקבלת ההחלטה.
אם אתם נמצאים בתהליך של לנסות ולהחליט איזה רכב חדש לרכוש, פשוט נסו לנתק עצמכם מעט מפרסומות וסוכני מכירות שתפקידם לשכנע, ונסו לחשוב בשקט עם עצמכם – מה חשוב לי ברכב החדש, ומה לא. רק כך יש לכם סיכוי להגיע להחלטה שבסופו של דבר תהיה הכי טובה עבורכם.