פיקוד העורף התרעה במרחב

המכללות כאלטנרנטיבה

התחרות בין האוניברסיטה למכללה עתיקת יומין. האוניברסיטאות בארץ נחשבות למוסדות הלימוד המסורתיים והיוקרתיים יותר בעוד שבעבר המכללות נחשבו לנחותות יותר

ג'קי סויקיס 22/06/11 05:27 

מצב זה כמובן השתנה מאז לחלוטין, וכיום מהוות המכללות אלטרנטיבה של ממש לאוניברסיטאות השונות, בהן תנאי הקבלה בחלק מן המסלולים קשים ביותר.
בשנים האחרונות, כאשר התחרות מצד המכללות הלכה וגברה, התגייסו משווקי המכללות לקמפיין שיווקי חסר תקדים בעד האופציה של למידה במכללה. הם עשו זאת על ידי שימוש מושכל בכל אמצעי התקשורת, השיווק והמדיה האפשריים, ועשו זאת טוב.
כיום, אם תשאלו בחור ממוצע המתעניין באפשרויות הלימוד האקדמיות שלו, סביר להניח כי הוא יאמר שמכללה הינה אלטרנטיבה אפשרית ביותר עבורו. לשם השוואה, בעבר התשובה הזו הייתה שונה מאוד, כאשר דעת הקהל הכללית עמדה לצד האוניברסיטאות ונגד המכללות.
עליית קרנן של המכללות והפיכתן לאלטרנטיבה של ממש היא מקרה המדגים באופן מושלם את הכוח והאפשרויות הטמונות בעולם השיווק והמדיה של ימינו.
לאמצעי התקשורת והמדיה השונים כוח אדיר, אשר אם מנצלים אותו כהלכה יכול לגרום לתהפוכות של ממש בדעת הקהל הציבורית ואף העולמית, בכיוון הרצוי למארגן הקמפיין כמובן.
אף רעיון כיום אינו מחוץ לתחום, וכל מה שלא תחשבו עליו, תוכלו לשכנע בו אנשים רבים נוספים, הכול על ידי שימוש מושכל ונבון באמצעי השיווק והתקשורת העומדים לרשותכם, ובעצם לרשות כולם בעולם המערבי של המאה העשרים ואחת.
כשם שניתן לשכנע אוכלוסיה שלמה כי מכללות הינן אלטרנטיבה ראויה ומוצלחת ללמידה באוניברסיטה, כך ניתן לשכנעה בדברים רבים נוספים. כאן המקום גם למשנה זהירות. במקרה של המכללות כאלטרנטיבה לאוניברסיטאות, הרעיון המשווק הוא נכון ומוצדק. אך אמצעי המדיה השונים עומדים כאמור לרשות כולם, ולכן משתמשים בהם אנשים שונים גם עבור קידום רעיונות שאינם בהכרח מוצדקים או צודקים. לכן, עלינו כצרכני מדיה ותקשורת להיות זהירים ושיפוטיים בכל רעיון שאנחנו מזהים כי מנסים לשווק לנו. תמיד עלינו לשאול את עצמנו – האם הרעיון הבסיסי העומד מאחורי הקמפיין או הפרסומת אליהם אני נחשף עתה באמת צודקים בעיני, או שמה אני מתחיל כבר להתבלבל מרוב שיווק אגרסיבי ובלתי צודק?...