פיקוד העורף התרעה במרחב

המהפכה הירוקה

ניתן למצוא יותר ויותר 'עסקים ירוקים' שלקחו על עצמם התחייבות לעמוד בסטנדרטים מיוחדים, בתקינה ותחיקה סביבתית על מנת לקבל את ההגדרה 'ירוקים'.

ג'קי סויקיס 22/06/11 05:26'המהפכה הירוקה' הובילה עסקים רבים להבנה כי הופעתם ב 'אינדקס עסקים ירוקים' תשפר את גרף מכירותיהם וכתוצאה מכך את ביצועיהם העסקיים.
היום ניתן למצוא עסקים בתחומים שונים שמגדירים את עצמם עסקים ירוקים: מאופנה ירוקה, עיצוב ירוק, תחבורה ירוקה, מתנות ירוקות דרך אנרגיה סולארית, אדריכלות ירוקה , מיחזור ועוד.

הרקע להתעוררות הירוקה

בשנים האחרונות חלה עלייה דרמטית במודעות לאיכות הסביבה. מחקרים המאיימים על עתיד כדור הארץ מפורסמים כל העת (כשהמפורסם שבהם הינו ספרו של אל גור "אמת מטרידה –משבר התחממות כדור הארץ" שגם הפך לסרט דוקומנטרי), תוכניות המשודרות בערוצי הטבע והחדשות, עוסקות יותר ויותר בנושא, ובנוסף, זמינות ונגישות המידע באינטרנט העלו את העניין לסדר היום הציבורי.
הדאגה לשלום כדור הארץ החלה להתפשט בעולם כולו והחלה מחלחלת גם בתודעתו של האזרח הקטן, שהחל להבין את ההשפעות הגלובאליות והנזקים שהוא עצמו שותף להם, החל מכמות הנייר הנצרכת במשרד הקשורה ישירות לכריתת עצים ביערות הגשם וכלה במחזור אשפה ברמה המשפחתית.
ההבנה כי יש מה לעשות, ושבהתארגנות כוללת ניתן להקטין ולמנוע נזקים, מובילה אזרחים רבים בעולם המודרני להיות בגדר שותף פעיל בשמירת הסביבה. דוגמא של הצלחה כגון הפסקת הפגיעה באוזון רק מוסיפה ומעודדת מגמה זו.
יצרנים ועסקים רבים שבראש ובראשונה קיימים למטרת רווח, החלו להבין שעל מנת לשרוד עליהם לדאוג שייצור הסחורה כמו המוצר עצמו אותו הם מייצרים, יהיה ידידותי לסביבה , אחרת לא יעמדו בתחרות.

שיווק עסקים ירוקים

על מנת להקל על חיפוש עסקים ירוקים ובעקבות המודעות הציבורית הגבוהה קמו להם אינדקסים לעסקים ירוקים.
ייחודיות העסקים הירוקים הביאה אותם להבנה כי על מנת לשווק ולקדם את תדמיתם המיוחדת עליהם לדאוג שיהיו רשומים באינדקס עסקים ירוקים וכמה שיותר כן ירבו.
רישום אינדקס עסקים זה מאפשר,מעבר לחשיפה, גם קידום יוזמות ירוקות שכן עם הזמן עלות הפתרונות הטכנולוגיים הולכת וקטנה, יותר ויותר עסקים עוברים לייצור ירוק, התחרות גדלה והמחירים יורדים. היום לא רק ידם המשגת של בעלי הממון מגיעה למוצרים ירוקים אלא גם של האזרח הפשוט.
כל עסק שרוצה להפוך לעסק ירוק יכול היום לקבל קורסים והדרכות לכך כגון קורס שיווק ירוק, קורס יזמות ירוקה ולהפוך כל רעיון ירוק לעסק משגשג. בנוסף מוצעים ליזמים גם מימון ממשקיעים ייחודיים למטרה זו.
חשיפה נוספת לעסקים ירוקים אלה נעשית בתערוכות שנערכות מידיי שנה בתחום איכות הסביבה ועידוד עסקים ירוקים בהן כל עסק ירוק יכול להציג את מוצריו ולעודד עסקים חדשים להצטרף למהפכה הירוקה.