פיקוד העורף התרעה במרחב

המשפטנים בעולם התקשורת

עולם התקשורת, השיווק והמדיה הוא עולם רחב ועשיר, אשר הולך ומתרחב מיום ליום. אמצעי המדיה השונים הם שחקנים מרכזיים בחיינו האישיים והשיווק מופיע בכל מקום

ג'קי סויקיס 22/06/11 05:26 

בעקבות הפיכתו של כל התחום הזה לבעל נגיעה משמעותית כל כך בחייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם, התעוררו סוגיות, שאלות ובעיות חוקיות ומשפטיות רבות. הדוגמאות המיידיות והמוכרות ביותר עוסקות בסוגיות זכויות היוצרים למיניהן, הבאות להגדיר בעלות על קניין רוחני כזה או אחר. אחת מצורות ההיכר המוכרות ביותר לכל הנושא המשפטי הוא השורות הרבות המופיעות בכתב קטן מאוד בכל חוזה התקשרות עליו אנחנו חותמים (עם ספקית סלולארית, אינטרנט וכד'..). השורות הקטנות הללו באו על מנת להגן על החברה המוכרת בדרך כזו או אחרת, ונכתבו על ידי משפטנים המועסקים על ידיה.
באופן זה ניתן להצביע על עוד אינספור נושאים העולים מעולם התקשורת, השיווק והמדיה העכשווי, ואשר מעוררים בצידם שאלות משפטיות חשובות. מה מותר ומה אסור שיופיע בפרסומות, מהו התוכן המותר לצפייה לילדים באינטרנט ובטלוויזיה, האם לגיטימי לשווק ישירות לפלאפונים של אנשים עם פרסומות כאלו ואחרות ועוד ועוד. עולם השאלות והסוגיות המשפטיות בהקשר זה הוא פחות או יותר אינסופי, כאשר תמיד ניתן למצוא עוד נקודה אפורה הדורשת הבהרה.
לכן, תפקידם של המשפטנים השונים בעולם זה הוא מהותי כל כך. כיום, חברת תקשורת, מדיה או שיווק כלשהי אינה יכולה להרשות לעצמה לפעול בשטח ללא ליווי צמוד של עורך דין, או לפחות התייעצות שוטפת עם עורך דין המתמחה בתחום זה.
התחום מספק לעורכי דין רבים פרנסה, ואלו בתמורה מוודאים כי החברה ששכרה אותם לא תחשוף עצמה לתביעות ענק פוטנציאליות אשר יכולות להפיל גם חברות ענק לרצפה.
לסיכום, תעשיית התקשורת, השיווק והמדיה היא תעשייה אדירת מימדים אשר רק הולכת וגדלה. עם הגידול המתמיד עולה גם הצורך במשפטנים נוספים שיסייעו לעשות בסדר בבלגאן. לאור הגידול הזה, מי שהולך ללימודי משפטים היום יכול כבר לתכנן לעצמו קריירה כמשפטן במקום כלשהו בתחום הרחב הזה