פיקוד העורף התרעה במרחב

תפקיד התקשורת בעבודת המנהל

מנהל עסקים הוא תחום רחב ומורכב הדורש מן העוסקים בו יכולות רבות לצד נכונות תמידית ללמוד ולהתפתח. כמו כן, מתפתח תפקיד המנהל ומשתכלל לצדה של הטכנולוגיה

ג'קי סויקיס 22/06/11 05:25 

אחד התחומים בהם קצב הצמיחה והפיתוח הוא מהגבוהים ביותר, ואשר באים מדי יום ביומו לידי ביטוי בעבודתו של המנהל הוא תחום התקשורת, השיווק והמדיה.
תקשורת ושיווק, הבאים לידי ביטוי באמצעי המדיה השונים דוגמת הטלפון הסלולארי או האינטרנט מדי יום, הינם בעלי השפעה אדירה על כל תחום בחיים שלנו, בטח ובטח במגזר העסקי בו פעילים מרבית המנהלים של ימינו.
על המנהל המודרני להיות עם האצבע על הדופק, ולהתעדכן באמצעי המדיה השונים ללא הפסקה בכל תחום אשר עשוי להיות רלבנטי לתחום עיסוקו ולתחום בו פועלת החברה אותה הוא מנהל.
לכן, כיום נפוצה ביותר התמונה של המנהל הממוצע, המסתובב עם שני פלאפונים לפחות אשר אינם מפסיקים לצלצל, ומשוטט באינטרנט באמצעות הפלאפון החכם שלו בזמן שהוא לא מדבר.
הצורך להתעדכן ולהיות מעורה בכל מה שקורה בעולם הפך לקריטי יותר ויותר עבור המנהלים של ימינו, כאשר העולם העסקי כולו מחובר ומרושת באמצעות התקשורת הלוויינית על אפיקיה השונים.
פן חשוב נוסף המאלץ את המנהל העסקים הממוצע של ימינו להיות מחובר ללא הפסקה לאוטוסטראדות המידע השונות העוברות באמצעי התקשורת והמדיה הוא התחרות הגוברת והתמידית בין חברות שונות ובין ענפים שונים במשק המקומי והעולמי. גבולות הכלכלה העולמית הולכים ומטשטשים בזכות פיתוח התקשורת לרמתה הנוכחית ומעבר, כך שמנהל חברה מסוימת צריך לחשוב בכל רגע נתון לא רק על התחרות הצפויה לחברה אותה הוא מנהל מצד חברות שכנות בתחום, אלא גם מצד חברות רבות הממוקמות בכלל בחלק אחר של העולם ועוסקות בתחומים אחרים.
תהליך הגלובליזציה העולמי המואץ על ידי פיתוח התקשורת והמדיה הופך את סביבת העבודה של המנהל בימינו ללחוצה יותר מאי פעם, מה שמביא מנהלים לנסות ולהשתמש במיטה האמצעים העומדים לרשותו. אחד האמצעים העיקריים הללו הוא התקשורת והשיווק באמצעי המדיה השונים