פיקוד העורף התרעה במרחב

שימוש באמצעי תקשורת בחו"ל

אנשים רבים מתגוררים בחו"ל למשך תקופה ארוכה. חלקם מפני שיצאו ללימודים בחו"ל, חלקם בשליחות מטעם העבודה וחלקם סתם החליטו להגר ולחיות במדינה זרה

ג'קי סויקיס 22/06/11 05:24 

במהלך החיים מוצאים עצמם אנשים רבים מתגוררים בחו"ל למשך תקופה ארוכה. חלקם מפני שיצאו ללימודים בחו"ל, חלקם בשליחות מטעם העבודה וחלקם סתם החליטו להגר ולחיות במדינה זרה.
מה שכמעט תמיד משותף לכל אותם ישראלים המתגוררים בחו"ל הוא הגעגוע הבלתי נגמר הביתה, לארץ. לא משנה כמה רע היה להם פה או כמה טוב להם שם, לכולם געגוע תמידי לישראל, ובעיקר למשפחה והחברים שנשארו כאן.
בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות אשר כללו את מהפכת התקשורת, השיווק והמדיה של האינטרנט והטלפונים הסלולאריים, נוצר שינוי חיובי ומשמעותי של ממש בחייהם של כל אותם מתגוררים בחו"ל המתגעגעים לארץ.
כעת, באמצעות האינטרנט בעיקר, יכולים אותם ישראלים השוהים בחו"ל לתקשר באופן שוטף ויום יומי עם חבריהם ומשפחותיהם אשר נשארו בארץ. המצאות דוגמת התוכנה "סקייפ" אשר מאפשרת לבצע שיחות טלפון באיכות שמע גבוהה בין מנוי למנוי (התוכנה חינמית ופועלת על כל מחשב) ללא תשלום כלל, צמצמו את המרחק בין ישראל לחו"ל לידי מספר הקלקות עכבר. כך, יכול אותו ישראלי מתגעגע השוהה בחו"ל לדבר פעמיים בכל יום עם הוריו, חבריו או מי שרק ירצה, ללא תשלום, כאילו מדובר בקו טלפון חופשי.
בעזרת רשתות חברתיות דוגמת ה"פייסבוק" יכול אותו ישראלי מתגעגע לשמור על קשר רציף ויום יומי עם חוג חברים רחב, ולדעת בדיוק מה קורה עם כל אחד מהם.
עולם התקשורת והמדיה הגיעה לרמת התפתחות כל כך גבוהה עד כי ניתן לומר כי במובנים מסוימים לא קיים הבדל של ממש בין אותו ישראלי מתגעגע המתגורר בקצה השני של העולם לבין אחיו במתגורר במקום כלשהו בארץ. שניהם יכולים לדבר עם הוריהם באותה תדירות בדיוק, כאשר ההבדל היחידי הוא כי זה שמתגורר בחו"ל אינו יכול לבוא ולבקר אותם פיסית פעם בשבוע. ובמקרה של הפייסבוק – ממילא רוב החברים שלנו בפייסבוק הם אנשים שאנחנו רואים או מדברים עמם ישירות פעם בשלוש שנים הממוצע, אז מה כבר ההבדל בין מישהו היושב בתל אביב ושומר על קשר עם חבריו ומכריו דרך הפייסבוק לבין מישהו שעושה את זה מניו יורק?
לסיכום, התפתחות עולם התקשורת והמדיה הביאה לשינוי חיובי עמוק ומהותי בחייהם של ישראלים המתגוררים בחו"ל והשאירו משפחה, חברים ומכרים בארץ. הנה דוגמה מובהקת לשיפור איכות חיינו באמצעות פיתוח טכנולוגי.