פיקוד העורף התרעה במרחב

חיפוש עבודה בצורה חכמה

אם בעבר נאלץ מחפש העבודה לתור אחר הצעות עבודה בעיתונים, היום אתרי הדרושים רודפים אחריו – עליו בסה"כ לציין את תחומי המומחיות שלו וההצעות מתחילות לזרום

ג'קי סויקיס 22/06/11 05:23כל זה טוב ויפה – אך אליה וקוץ בה: הנגישות המיידית לאינטרנט גורמת לכך שכל משרה שמשתחררת לשוק זוכה בטווח של דקות בודדות לעשרות ומאות קורות חיים הנשלחים כתגובה ממחפשי עבודה. תם עידן הפקס בו צריך לחכות לתקשורת ולהתפלל שהדף הגיע ליעדו. כיום חברות השמה ורכזי כח אדם מקבלים אלפי קורות חיים ביום מהם יעבירו לחברות המחפשות רק את המרשימים והמתאימים ביותר.
המטרה היא לבדל את קורות החיים של מחפש העבודה ולגרום לחברות המגייסות לבחור דווקא בהם על פני המתחרים. בעולם מהיר ותחרותי בו אנו חיים רכזי כח אדם לא מבזבזים זמן מיותר על קריאת קורות חיים שלא כתובים נכון. קורות חיים שאינם ממוקדים מספיק או ארוכים מדי יזרקו מיד לסל המחזור ולא יגיעו לחברות המגייסות.
הדגש הראשון שמחפש עבודה צריך להתייחס אליו הוא כתיבת קורות חיים בצורה נכונה. יש לנסות ולערוך את מסמך קורות החיים כך שיכיל את המידע הנדרש בדף אחד – שניים לכל היותר. מסמך בין שלושה עמודים ויותר בדרך כלל לא יזכה להתייחסות. יש לשים לב מהם הכישורים, הידע והניסיון שהחברה המגייסת דורשת ולוודא שמסמך קורות החיים מתייחס בדיוק אליהם ואף מדגיש אותן. כדאי לציין הצלחות מתוך ניסיון העבר ולהבליט נקודות בהן מחפש העבודה חזק במיוחד. במידה ומחפש העבודה שולח קורות חיים לכמה משרות שונות – רצוי מאד לערוך מסמך קורות חיים יעודי לכל משרה – וזאת במטרה לשמור על ענייניות, מיקוד וצמצום הטקסט. זאת ועוד – יתכן שמועמד שניסיון העבודה שלו כולל קפיצה בין תחומים שונים לחלוטין יגרע מעצמו נקודות זכות דווקא בשל מגוון העבודות בהן הועסק. מי שאינו מסוגל לנסח מסמך קורות חיים שישווק אותו בצורה אופטימאלית מוזמן לפנות ליועצות תעסוקה שמתמחות בכתיבה נכונה של קורות חיים. אתרי דרושים רבים מציעים את השירות בתשלום המציע למחפש העבודה תהליך קצר הכולל ראיון טלפוני וקבלת קורות חיים משודרגים למייל תוך מספר ימים.
במידה ומחפשים עבודה בעולם האינטרנט בתחומים כמו עיצוב אתרים, קידום אתרים, שיווק באינטרנט וכדומה – סביר להניח שהחברה המגייסת תבקש לראות הוכחות לניסיון של מבקש המשרה. במקרה כזה האינטרנט מהווה תשתית מצוינת לשיווק עצמי: פתיחת דף בפייסבוק, בניית אתר תדמיתי או כתיבת בלוג תוך שימוש בתשתית של וורדפרס לדוגמה הינן פעולות פשוטות ביותר שמגלמות פוטנציאל לחשיפה אדירה כמעט ללא השקעה כספית. אלו הם כרטיסי ביקור וירטואליים שמדברים בעד עצמם ומראים למעסיק הפוטנציאלי את הכישורים והיכולות של מבקש המשרה. קיימים היום אינספור אפשרויות להקמת אתרי תדמית בעלויות שוליות ביותר וכדאי מאד לנצל זאת.