פיקוד העורף התרעה במרחב

עשה זאת בעצמך!

במאמר שפרסם מאט קטס (Matt Cutts) בתאריך 19.07.2010 הוא מציע דרכים יצירתיות למציאת רעיונות לסטרט-אפים. קבלו כמה דוגמאות :

ג'קי סויקיס 22/06/11 05:22בלגאן של דיסקים המכילים מוסיקה? פתרונות: ITunes, Amazon MP3 store, double Twist, MP3tunes וכדומה.
אי סדר נוראי במדף הספרים? פתרונות: Amazon, kindle, ibooks
מערכת סטריאו לא מספיקה? פתרונות: Sonos (מערכת שמע ניידת אלחוטית הנשלטת באמצעות מכשיר טלפון סלולארי), Squeezebox (נגן מוסיקה אינטרנטי מבית לוג'יטק המנגן רדיו וקבצי אאודיו דיגיטליים מהאינטרנט תוך שימוש ברשת ביתית – WiFi או Ethernet), Rhapsody (אתר המאפשר גישה למליוני קבצי מוסיקה בתשלום חודשי), Pandora (רדיו אינטרנטי הפועל כרגע בגבולות ארה"ב בלבד), Last.fm (רדיו אינטרנטי וקטלוג מוסיקה עצום), Spotify (אתר המאפשר גישה חינמית למיליוני קבצי מוסיקה ואפשרות לנהל אותה ברשימות השמעה – כמובן שטרם פעיל בישראל...), GrooveShark (דומה ל-Spotify אך פעיל בארצנו הקטנטונת ונח מאד לתפעול – מומלץ בחום), Mog (רעיון דומה ל-grooveShark ול-Spotify), Rdio (אתר המציע גישה לא מוגבלת לקבצי מוסיקה באמצעות המחשב או הטלפון הסלולארי) ועוד רבים וטובים.
כוננים קשיחים חיצוניים לא עושים את העבודה? פתרונות: Pogoplug, Amazon Simple Storage Service
לאחר שהציע את שלל הפתרונות שצוינו לעיל מציין מאט קטס שהם די פשוטים ומובנים מאליהם ומאתגר את קוראיו כשהוא שואל איזה פתרון אפשר למצוא לערימה מבולגנת של כרטיסי ביקור ? לא מפתיע כלל וכלל שהפתרון שמציע קטס הוא שימוש ב-CloudContacts של Google.
הוא מציע פתרונות נוספים עבור "נקודות חמות" בסביבת המחיה שלנו:
חשבונות בנק לא מסודרים? פתרון: Mint (תכנה חינמית היושבת על הרשת ומאפשרת לך לנהל בצורה חכמה יותר את הכסף בחשבונות שלך).
תמונות מבולגנות? ScanCafe (חברה המציעה סריקה איכותית של תמונות ישנות במאטרה לשמר אותן מפגעי הזמן)
משקל אמבטיה ישן? פתרון: Withings (משקל חכם השולח נתונים אודות משקל גופך לאייפון ומאפשר לך לנהל "קמפיין" דיאטה עקבי ולראות מגמות והתפתחויות בכל פעם שאתה נשקל. מומלץ בחום לבעלי משקל עודף שכבר לא יודעים מה לעשות עם האייפון שלהם).
פדומאטר (סופר צעדים) בעייתי? פתרון: FitBit(רכיב אלקטרוני מעוצב לעילא העוקב אחר שריפת קלוריות, סופר צעדים , מודד מרחקים ואיכות שינה. המכשיר עוקב אחר תנועת האדם בשלושה מימדים שונים וממיר את המדידות למידע מועיל אודות הפעילות היומית שלו).
בעיות בטלפון? פתרונות: google voice (שירות של google המספק מגוון אפשרויות התקשרות ללא תלות בסוג המכשיר הסלולארי שלך או ספק התקשורת: חיוג אחד לכל מכשירי הטלפון של הנמען בו זמנית, אפשרות להפנות שיחה נכנסת ישירות לתא קולי ולהאזין לה לפני שמחליטים לענות לה, המרת שיחה הנכנסת לתא קולי טקסט, חסימה קלה של שיחות שלא מעוניינים לקבל ועוד. פרטים נוספים ניתן לקבל ב: google.com/voice), Twilio (חברה המספקת API על תשתית אינטרנט עבור עסקים), Ribbit (פלטפורמה פתוחה לחידושים טכנולוגיים המייצרת אופני התקשרות המשלבים קול ואינפורמציה), Rebtel (חברה המציעה שיחות בינלאומיות זולות מכל טלפון סלולארי או קווי).
כרטיסי הזיכרון של המצלמה הדיגיטאלית שלכם לא מספיקים ? פתרון: EyeFi (חברה המציעה כרטיסי זיכרון המעבירים את התמונות באופן אלחוטי למחשב ללא צורך בכבלים).
ערמה של משחקי מחשב ? פתרונות: Steam (אתר המציע למעלה מ-1,100 משחקי מחשב לרכישה, הורדה או משחק מכל מחשב בכל מקום), OnLive (אתר למשחקים ברשת בגלישה בפס רחב).
נגן DVD מיושן ? פתרונות: Roku (חיפוש, העלאה וניגון של סרטים ותכניות מתוך האתר Netflix), Netflix Instant movies (אתר המציע צפייה בתשלום בסרטים וסדרות טלוויזיה וצד אפשרות לקבלת DVD למייל).
הליכון מקרטע ? פתרונות: Nike+ shoe sensor (חיבור מכשיר Ipod לנעלי נייק לקבלת נתונים בזמן הריצה), LoseIt! iPhone app (אפליקציה חינמית ב-Iphone לניהול צריכת קלוריות יומית), CardioTrainer app for Android (אפליקציה חינמית לטלפונים סלולאריים חכמים מבוססי מערכת הפעלה של Android העוקבת ומקליטה פעילויות גופניות), FitBit (כבר צוין לעיל).
בעיות עם עטים? פתרון: Livescribe (עט חכם המקליט שמע, כתיבה וציורים ואפשר לקשר בין האינפורמציות השונות. פשוט, קל ומהווה פתרון מעולה למי שארגון וסדר אינם מצויים ברשימת מעלותיו).
מאט קטס מציין כי כל הדוגמאות שהביא לעיל מחליפות "נקודות חמות" בסביבת המגורים שלנו בפתרונות אינטרנטיים קלים, טובים או יעילים יותר. אז מה קורה כשאתה רואה בביתך ערמה של מסמכים או קבלות ישנות? כשאתה זורק מבט בשעון המעורר שלך? כשאתה נתקל בדיסקים ללמידה שרכשת אי שם ולא עשית בהם שימוש? בערימה אינסופית של עלונים להזמנה של אוכל מבחוץ? ספרי בישול? ספר תכנות לא עדכני? דיסק קשיח נייד מלא בקבצי MP3 שנגן המדיה אינו מזהה? דיסק קשיח שלא נעשה לו גיבוי? ארגז מלא בקלטות וידיאו? כוננית מלאה במגזינים וירחונים ישנים? קיר לבן וריק ללא תמונות או כל פתרון עיצובי אחר? ערימות של חפצים ששמרת במשך שנים בבוידם או במחסן במחשבה שיום אחד תמכור אותם? הארנק שלך?
הרעיונות נמצאים בשפע בסביבת המגורים הפרטית שלך. אם משהו בבית שלך מציק לך או שקשה לך לנהל אותו כפי שהיית רוצה – קרוב לוודאי שאינך היחיד שחש כך. אתה מוזמן לנסות ולארגן דברים בצורה פשוטה יותר (האם אתה מסוגל להמיר משהו פיסי במידע דיגיטלי ולאכסן אותו בענן ברשת?). נסה למכור מוצרים נישתיים (דוגמאות מקוריות שלך להדפסה על חולצות למשל), עזור לאנשים לעשות משהו שלא יכלו לעשות קודם לכן (עיצוב דוגמאות אישיות ומקוריות להדפסה על חולצות – Café Press, יצירת ספרים, לוחות שנה, אלבומי תמונות ודיסקים של מוסיקה ומכירתם ברשת או באתרי קניות מקוונים באמצעות Lulu.com), תוכל למצוא אנשים בעלי עניין משותף לשלך באמצעות בלוגים ופורומים, לכתוב ביקורות על מוצרים באתר או בלוג משלך או ללמד אנשים אחרים לעשות דברים שאינם יודעים. תוכל להפוך במקצוען בתחום נישתי מסויים ברשת ובהמשך למכור את הזמן והניסיון שלך כיועץ. תוכל לייצר גרסה חינמית של משהו שימושי או כיפי ובהמשך למכור פיצ'רים נוספים או לייעץ בתחום בתמורה לתשלום. תוכל לייצר דברים בעבודת יד ולמכור אותם באתרים כמו Etsy.com – שוק וירטואלי עבור אנשים האוהבים לקנות ולמכור חפצים מיוחדים ויוצאי דופן.
את הכתבה בוחר מאט קטס לסיים בסיפור. יש לו חבר בגוגל שטוב במיוחד בלהבחין בדברים שמציקים לו. בזמן שהחבר הזה עושה את דרכו מהרכב לשולחן במשרד הוא מבחין בלפחות שישה דברים שמרגיזים אותו היות והם טעונים שיפור. מאט קטס מציין שהמטרה שלו אינה להפוך אותנו לעצבניים יותר – אלא לדעת לזהות דברים שמפריעים לנו כהזדמנויות. לדעתו אחת הדרכים הטובות ביותר לזהות רעיונות לסטרט-אפים הינה התבוננות נכונה בסביבת המגורים ובאורח החיים שלנו. אם נזהה את ה"נקודות החמות" בחיים שלנו אולי נדע להפיק מהם רעיונות למוצרים רווחיים.

 תורגם ונערך על ידי יונתן ויסוקר מאתר דרושים.